Zoom, Apple M1 İşlemci için Güncelleme Aldı

0
69
Zoom

Apple M1 işlemcisi, her gün biraz daha popüler olmaya devam ediyor. Çünkü her gün yeni işlemciye destek veren uygulamaların sayısı artış gösteriyor. Daha birkaç gün önce Microsoft, Office 365 için güncelleme verdiklerini ve artık M1 işlemci desteğinin geldiğini açıklamıştı. Şimdi bir adım da popüler uygulama Zoom tarafından geldi.

Zoom, M1 İşlemci için Güncellemesini Yayınladı ve Performans Yükseldi

Özellikle koronavirüs salgınının yoğunlaşması sonrasında çok sık kullanılan ve hatta en çok kullanılan uygulamalar listesinde de ilk sıralara taşınan Zoom, ilk etapta M1 işlemciye destek sunamamıştı.

Daha doğrusu programı yeni işlemcili Mac modellerinde kullanmak için Rosetta 2 kullanılıyordu. Deneyenler mutlaka bilecektir bu şekilde bir kullanım performans sorunlarına neden oluyor. Rosetta 2 üzerinden kullanılan birçok programda aynı sıkıntı ile karşılaşabiliyorsunuz.

Neyse ki süreç uzamadı ve programa yeni bir güncelleme geldi. Programa gelen bu yeni güncelleme sonrasında artık Rosetta’ya da ihtiyaç yok. Direkt olarak kullanım yapabiliyorsunuz.

Zoom

Yeni işlemciye desteğin gelmesi, haliyle performansın da artmasına neden oldu. Hem görüşmelerde yaşanan donma sorunları giderildi hem de programın daha performanslı çalışması sağlandı. Açılış sürelerinden tutun da görüşme başlatma kısmına kadar her bölümde bir iyileştirme söz konusu oldu.

Görüyoruz ki M1 işlemci serisi için destekler hızlanmaya başladı. Microsoft, Zoom, Adobe derken önemli firmaların işlemciyi tanıdığını ve hemen düzenlemelere geçtiğini görüyoruz. Muhtemelen çok yakın zamanda diğer programlardan da peşi sıra haberler gelmeye başlayacak.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.4 için İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?