Akıllı telefon alanında artık başlı başına bir marka haline gelmeyi başarmış olan iPhone serisinin son üyesi iPhone 7 yaklaşık 2 ay önce satışa çıktı. Tanıtımından ve hatta satışından sonra yeterli ilgili görmediği de düşünülen serinin buna rağmen yüksek satış rakamları da elde ettiğini biliyoruz. Her ne kadar ekstra çok fazla özelliği olmadığı gerekçesi ile eleştirilse de Apple’ın sunmadığı değişiklikler ise sonradan iPhone 7 özelleştirmeleri ile gündeme gelmeye başladı.

İlk olarak Apple’ın yeni MacBook Pro serisinde sunduğu ışıklı logo fikri bazı kullanıcılar tarafından denenerek özelleştirilmiş iPhone 7 modeli oluşturuldu. Ardından ise yeni seri iPhone modelleri için yine tasarımda oynamalar sağlayan kılıfları görmeye başladık. Özel kaplamalar, kılıflar derken iPhone 7 özelleştirmeleri arasında en ilginç haber Rusya’dan geldi.

Tamamı Zırh İle Kaplandı

Söz konusu haber Rusya’nın en prestijli lüks telefon firmalarından biri olan Caviar tarafından geldi. Firma ilk yaptığı açıklamada özel bir seri iPhone 7 üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Yapılan duyurunun hemen ardından ise özel serinin detayları ortaya çıktı.

Detaylarda en ilgi çeken konu ise telefonun tamamen zırh ile kaplanması oldu. İlk etapta kulağa oldukça ilginç gelse de gerçek tam olarak bu. Firma telefonun tüm arka kasasını kurşun geçirmez yelekler olarak bildiğimiz koruyucu yeleklerin içerisinde yer alan BT23 Titanyumu ile kapladı.

Caviar-iPhone-7

Titanyum ile kaplanan telefonun bu sayede artık kurşun geçirmez özelliğe de sahip olduğunu belirtelim. Caviar tarafından üretilen kurşun geçirmez iPhone 7 modeli böylelikle alanında da bir ilk olmayı başardı. Daha önce örneğine çok fazla rastlamadığımız durum için firma yaptığı açıklamada bu serinin sadece polislere özel bir seri olduğunu da belirtti. Konu hakkında Apple ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Özelleştirilen iPhone 7 Serileri Gelmeye Devam Edecek Mi?

Kurşun geçirmez iPhone 7 haberleri ile beraber akıllara gelen bir diğer soruda bu şekilde iPhone 7 özelleştirmelerinin devam edip etmeyeceği. Zira bakıldığında ardı ardına iPhone 7 üzerinde yapılan oynamalarla cihazın değiştirildiği farklı sürümlerinin haberleri geliyor.

Zırhlı-iPhone-7

Fakat Apple’ın bu durum konusunda herhangi bir açıklama yapmaması ve herhangi bir engel durumu belirtmemesi ilerleyen dönemlerde iPhone 7 için bu tarz çalışmaların da sayılarının artacağının en büyük göstergesi olabilir. Zira çok kısa bir süre öncede benzeri bir tasarım değişikliği ile beraber Amerika’nın yeni başkanı Trump için oluşturulmuş altın kaplamalı iPhone 7 modeli ile karşılaşmıştık.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?