Özellikle akıllı telefonlarda artan fiyatlar ve gelen yeni vergi düzenlemeleri nedeniyle, yurt dışından alışveriş yapma oranlarında artış yaşanmaya başladı. Yurt dışından alışveriş yapmanın kolaylaştırılması ve ürünlerin teslimatlarının da çok daha kolay hale gelmesiyle bu alana yönelme yaşanmaya başladı. Fakat son dönemde yurt dışından alışveriş yapanları üzecek kararlar ortaya çıkıyor. Bu kez Yurt Dışı Alışveriş Sınırı gündemde.

Geçtiğimiz aylarda yeni bir vergi düzenlemesi yapılmıştı. Artık fiyatına bakılmadan her ürün için vergi uygulamasına yer verileceği açıklanmıştı. Yurt Dışı Alışveriş yapanları bir hayli üzen vergi kararından sonra şimdi ise Yurt Dışı Alışveriş Sınırı gündeme geldi.

Yurt Dışı Alışveriş Sınırı Detayları

Yurt Dışı Alışveriş yapma konusunda Resmi Gazete üzerinden yayınlanan yeni düzenlemeye göre, artık bir sınır söz konusu olacak. Yurt Dışı Alışveriş yapanlar, sadece aylık 5 ürünü alabilecekler. Aylık 5 ürün için limit gelecek ve bunun üzerinde ürün almak için bir sonraki ayı beklemek gerekecek.

Yurt Dışı Alışveriş Sınırı

Alınan kararın ise belli bir ürün sınıfı için geçerli olduğunu ekleyelim. Önemli değeri olmayan eşyalar, numunelik eşyalar, kitap, basılı yayın ürünleri ve kişisel eşyalar gibi işlemlerin kapsama alındığını söyleyelim.

Tabii ki kararın tüm detaylarını işlemeye başladıktan sonra elde etmemiz mümkün olacak. Yurt Dışı Alışveriş Sınırı için alınan bu kararların 14 Temmuz sonrasında uygulamaya geçeceğini de belirtelim. Tabii ki ürün sınırı için açıklamalar belli.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?