Yurdışından iPhone 7 alırken nelere dikkat etmeli

91

Ülkemizin fahiş vergi oranlarından dolayı, iPhone 7 almak isteyenler, daha ucuza iPhone 7 nasıl alınır meselesine yöneldi. Bazıları yurtdışına gidecek akrabalarına telefon siparişi veriyor bazısı da Amerika’ya bile gidip almanın daha ucuza geleceğini düşünüyor.

iPhone 7 plus 32gb Newyorktan %8.5 vergisi ve bizdeki kayıt parasıyla
(Türk parasıyla)2650tl gibi bir fiyata geliyor Türkiye satış fiyatının 3800 tl olduğunu düşünürsek karlı bir alışveriş oluyor.

iPhone 7 / iPhone 7 Plus en ucuz nasıl alınır? yazımızda bu konuda çeşitli yöntemleri paylaşmıştık. Bu yazımızda da yurtdışından iPhone 7 nasıl getirilebilir? En ucuza nereden alabiliriz sorusuna cevap arayacağız.

Amerika’dan nasıl iPhone 7 getirilebilir?

1- Öncelikle Amerika’dan alınan iPhone 7’nin modeline dikkat etmelisiniz. (Modelden kastettiğim iPhone 7 veya iPhone 7 Plus değil.) Amerika ve Türkiye arasındaki bağlantı teknolojisi farkından dolayı her iPhone 7’yi Türkiye’de kullanamazsınız.. (Model numarasına göre uyumluluk listesini şuradan görebilirsiniz: Tıklayın) . Siz GSM uyumlu olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Aşağıdaki modeller Apple Store tarafından tavsiye edilen modeller:

iPhone 7/Plus
A1778 GSM
A1784 GSM

Genelde T-mobil ve Verizon olanlar problemsiz oluyor.

2- Ayrıca bir de Sim-free veya Unlocked meselesi var. Amerika’da bir operatörle çalışan iPhone diğer operatörler için kilitleniyor. Ama Türkiye’ye geldiğinizde bizdeki operatörler için herhangi bir kilit olayı yok. (vodafone, avea, turkcell)

2-  Sahibinden.com gibi sitelerde Amerikadan getirilmiş ürünler satılıyor. Bu ürünleri alırken, öncelikle operatörünüzde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Çalışıyorsa pasaport kaydının yapılmış olması gerekiyor. Yurtdışından getirilen bir telefon 120 gün çalışabilir. Eğer bu süre içerisinde kayıt ettirmezseniz kilitlenir. Bu konuda sıkıntı yaşamamak için ya pasaporta kayıtlı olup olmadığını kontrol edin ya da elinizde son 1 ay içinde yurtdışına çıkılmış bir pasaport olsun. Pasaport kaydı için de 150-200 TL gibi bir rakam da ayırmanız gerekiyor.

3- Yurtdışından 1 kişi 1 telefon getirebilir ve 2 yılda pasaporta işlenebilecek telefon sayısı da 1’dir.  Fazlası kaçakçılığa giriyor. İnternette 100-150 TL karşılığında kendi pasaportlarına kaydettiren satıcılar da var. Ama tavsiye etmiyoruz.

4- Yurtdışından getirilen iPhone’larda servis konusunda sıkıntı çıkabilir. En basitinden, Amerika’da cep telefonlarına 1 yıl garanti uygulanıyor. Ülkemizde de 2 yıl garanti kuralı var. Apple servisleri de yurtdışından aldığınız telefona 1 yıl garanti uygulayabilir. Hatta gelen haberlere göre yukarıda model numaralarını yazdığım iPhone 7/Plus modellerine servis hizmeti veriliyormuş.

5-  Amerika veya Çin’den gelen cihazları garanti kapsamında Türkiye’de tamir ettiremezseniz önünüzde 2 seçenek bulunuyor:

 • Amerika veya Çin’deki Apple servisiyle iletişime geçip, cihazı onlara yollayacaksınız (Türkiye’de bu pek mümkün görünmüyor.)
 • Veya Özel Apple Servislerine müracaat edeceksiniz. (Bakınız: Apple teknik servisi)

Türkiye’de Garantisi Olan Yurtdışı iPhone Modelleri:

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Modeli:

 • A1688 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Plus Modeli:

 • A1687 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Modeli:

 • A1586 (Global)

TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Plus Modeli:

 • A1524 (Global)

TR Garantisi Olmayan Yurtdışı iPhone 6-6s Modelleri:
TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6s Modelleri;

 • A1633 (Amerika)
 • A1700 (Çin)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6s Plus Modelleri;

 • A1634 (Amerika)
 • A1699 (Çin)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6 Modeli;

 • A1549 (Amerika)

TR Garantisiz Yurtdışı iPhone 6 Plus Modeli;

 • A1522 (Amerika)

Diğer Ülkelerde iPhone 7 fiyatları nasıl?

Sadece Amerika’dan değil, Türkiye hariç dünyanın her yerinden daha ucuza iPhone almanız mümkün. Aşağıdaki tabloda, iPhone 7’nin hangi ülkede kaça satıldığını gösteriyor:

iphone-7-satis-fiyati

 

Sizler de yurtdışından iPhone getirme/alma deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız, çok kişiye yardımcı olmuş olursunuz.

91 YORUMLAR

 1. Yurt dışından geldikten sonra en fazla ne zaman içinde pasaport a işlem yapabiliriz.1 ay mı yoksa 4 ay içindemi.telefonu 4 ay kullanabiliyoruz

 2. Amerikadan getirtmek istediğimiz telefon için siteden randevu almak gibi durum var mı? Ayrıca sitede belirtilen fiyatlara ek eyalet vergisi de ödeniyormuş doğru mu?

  • Yurtdışından alınan cihazın garantisi 1 yıl geçerlidir. Konuya Türkiyede garantisi geçerli olan model numaralarını ekledik. Geçerli olmayanlardan almayınız.

 3. a1661 turkiye de garantisi var ben amerikadan getirdim modemi qualcom daha iyi istedi eleman
  apple sarj soketi bozuk diye degisim almis allahtan hemen kayit yapmamis tabi
  not a1661 qualcom modemler daha iyi burda biraz eksik bilgi var

  • Yasaya göre, yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt işlemi için başvuruda bulunmadan önce pasaport sahibi olan kişiler tarafından, e-devlet sitesine veya abone kayıt merkezlerine pasaportun yanı sıra telefon harcı ödendiğini gösterir belgenin aslı ile birlikte bizzat başvuruda bulunulması gerekiyor.

   Yurtdışı telefon kayıt harcı 149,20 TL’yi banka veya vergi dairesine yatır
   PTT’ye gidip e-devlet şifreni al ve internet üzerinden e-devlet sitesine gir. Herhangi belge gerekmeden kaydını yap
   Ya da Abone kayıt merkezine gidip kaydını yaptır

 4. Merhabalar
  Kendimi bildim bileli sony kullanıcısıyım.Bu sefer değişiklik yapıp iphone 7 32 gb aldım.Kullanmakta zorluk çektim.Fakat halen alışmakta zorluklar yaşıyorum.Telefon özellikleri değil de kullanımı hakkında detaylı olarak anlatmak yada telefon püf noktaları nedir.Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz.

 5. merhaba fatih bey ,

  Mailleri tek tek siliyorsun toplu silme tuşu yok. Varsa da ben bulamadım.Sitenize yeni üye olduğum için bazı noktaları atılıyor olabilirim.Dokunma hassasiyeti nasıl artırabilirim.Ekran sol üst kısımda girdiğim menüleri göstermektedir. O noktadaki hassasiyeti nasıl artırabilirim.

 6. merhabalar

  Facebook ınstagram mailer de ikon işareti çıkmaktadır.Ses çıkışı düşük s7 gibi değil s7 mükemmel bir ses sistemi var.video ve fotoğraf çekimi güzel değil.Bir ayarı var mı ?

 7. Fatih bey öncelikle merhaba, iphone 7 plus 32 düşünüyordum ve bana yurt dışından getirecek bir arkadaş rasladı, fakat pek guvenemedem, 150 tl + 3.000 istedi, 3 haftaya gelir dedi, 1 yıl garantisi oluyormuş fakat garanti durumunda muattapım kim olacaktır acaba sizin bilgileriniz benim için çok önemli, ve ülkemizde 7 plus un hangi serisi dahildir uluslar arası garantiye acaba.
  Tş ilgileriniz için

  • Merhaba. ABD’den alınan iPhone 7 için A1778, iPhone 7 Plus icin A1784 model kodlu GSM cihazların garantisi Türkiye’de geçerli. ABD’de satılan A1660 ve A1661 model kodlu CDMA cihazlar ise Türkiye’de garanti dışı oluyor. Bu cihazlar ABD, Çin, Porto Riko, Hong Kong, Japonya pazarlarındaki operatörlere yönelik. Cihazlar Türkiye’de de calışır ama garanti hizmeti alamazsın.Arap cihazlarında Facetime bulunmaz, suudi krallığının emriyle yasak (part nosu AB/A ve AE/A ile biten cihazlar). Ama cihazlar GSM’dir, dolayısıyla garantisi Türkiye’de geçerli. Avrupa ülkelerinden iPhone alırken model koduna bakmaya gerek yok. Avrupa cihazlarının hepsinin garantisi TR’de geçerli.
   Bir iPhone’un hangi ülke çıkışlı olduğunu nasıl anlarız? Kutunun altındaki etikete bakarız. Etikette seri no, IMEI no ve model no’nun olduğu yerde bir de Part No vardır. Her iPhone modelinin part nosu aynı olmakla birlikte, son kısımdaki harfler cihazın ülkesini gösterir. LL/A ise ABD cihazıdır. TU/A ise Türkiye cihazıdır (24 ay garantili), B/A ise İngiltere cihazıdır, ZD/A ise Fransa cihazıdır… Liste böyle gider. Kutuyu çevirip altına bakmanız yeterli.

   LL/A – ABD çıkışlı cihaz
   B/A – İngiltere/İrlanda
   D/A – Almanya
   E/A – Meksika
   FD/A – Avusturya
   ZD/A – Fransa/Hollanda
   HN/A – Hindistan
   IP/A – İtalya (şu anda QL/A)
   J/A – Japonya
   GR/A – Yunanistan
   X/A – Avustralya/Y.Zelanda
   ZA/A – Singapur
   ZP/A – Hong Kong
   AB/A – S. Arabistan, Mısır, Ürdün çıkışlı cihaz (Facetime yok)
   AE/E – BAE çıkışlı cihaz (Facetime yok)

   bütün ülkelerde ki Apple cihaz ürünler 1 yıl uluslararası garanti kapsamında ama Türkiye’den alınırsa 1 yılda türkîye garantisi olmuş oluyor yani 2 yıl.

 8. merhaba fatih bey ,

  Facebook ınstagram mailer de ikon işareti çıkmaktadır.Ses çıkışı düşük s7 gibi değil s7 mükemmel bir ses sistemi var.video ve fotoğraf çekimi güzel değil.Bir ayarı var mı ?

 9. Merhaba Fatih Bey ,

  İphone 7 bazen telefon çalıyor ama kimin aradığı gözükmüyor.Telefon çalmaya devam ediyor.Fab ayarlarına gönderdim çözüm olmadı.Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz.?

  iyi akşamlar

 10. merhaba Fatih Bey,

  İphone 7 ana ekran tuşun 1-2-3 tıklamanın dışında başka bir ayarı var mı? Seri değil sanki bu nasıl test edebilirim.

 11. Merhaba Fatih Bey ,

  iphone 7 de Whatsapp dan gelen sesli mesajları nerde saklıyor .Whatsapp silince tekrar bulmak istediğimizde bulamıyorum. tşkler

  • Merhaba Ergün bey anladığım kadarıyla sesli mesaj dosyasını almak istiyorsunuz. Bunu kolayca şöyle yapabilirsiniz. Sesli mesaja tıklayıp, paylaş kısmından mailinize gönderin. Mail uygulamasını açıp oradan indirebilirsiniz.

 12. Abi Allah aşkına acil cevap verir misin bana şimdi Suudi Arabistan’dan abim telefon getirecek iPhone 7 Burda 1 sene garantisinin geçerli olması için hangi kod yada model numarasını alsın.

 13. Merhaba fatih bey ben bi arkadas aracılığıyla japonyadan iphone 7 almayı düşünüyorum. Türkiyede garanti kapsamı altına girermi acaba ve gsm uyuşmazlığı yaşarmıyım.

  • Merhaba. Geçenlerde Apple servisinin yurtdışı cihazlarına bakmayacağı açıklandı. Sonradan Apple geri adım attı. Ama yine böyle bir sorun olur mu bilmiyorum.
   A1778 modellerde garanti geçerli diye biliyorum. A1660/ A1661’larde ise geçerli değil. Tam net bilgi için Apple’ı arayabilirsiniz
   02162821511 Apple müşteri hizmetleri

   • merhabalar…apple ın geri adım attığı falan yok bugün servise gittim şebeke sorunundan dolayı…serviste cihazın amerika çıkışlı olduğu bakamayacaklarını ve parça desteğinin olmadığı söylendi..

 14. FATİH BEY MERHABA İNGİLTEREDEN İPHONE 7 GETİRTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA ORADAKİ HATLARLA ÇALIŞIP ÇALIŞMAYACAĞINI BİR TÜRLÜ ANLAYAMADIM HANGİ MODELİ ŞEÇMELİYİM BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ TEŞEKKÜRLER

  • Mehaba Zekai bey. GSM değil de Global modelleri tercih etmelisiniz. Alacağınız cihazın model nosunu internetten kontrol edip, garantisinin Türkiye’de geçerli olup olmadığına bakmalısınız.

 15. Merhaba Fatih Bey,
  is sebebiyle Cin`de blunuyorum. Donerken Iphone 7 veye 7 plus almayi dusunuyorum.
  Turkiyede sorunsuz kullanabilmem icin nelere dikkat etmem gerekli?
  Buraya beraberimde getirdigim iphone 5s imde 4g problemi var mesela interneti sadece Edge kullanabiliyorum FDD ve TDD ayarlarindan zannedersem, iphone bu modellerinde destek yok.
  Donerken aldigim telefonu sorunsuz olarak TR de kullanmak istiyorum haliyle bu sebeple nelere dikkat etmeliyim. Seri numarasi vs gibi??
  Not:Telefonu apple store dan alacagim.

 16. Merhaba iphone 7 plus a1661model telefonumda karşı tarafa sesin gitmesi ilgili sorun yaşıyorum, cdma teknolojisi ile baglantılı olabilir mi ? Mikrofon ve hoperlorler saglam test ettım.

   • İlk kullandığımızda 10 gün kadar sıkıntı yoktu sonra oldu. Çok eski bir ürün de değil yaklaşık 1 ay oldu kullanmaya başlayalı.bugun kulaklık ile gorusme yaptım boylede ii geliyor ses, mikrofon sorunu olursa türkiyede garantiye girmeyen bir modelmiş sanırım ücreti karşılığı değişim yaparlar mı? Tşkler

    • Ücretli değişi yapmazlar. Özel servislere götürebilirsiniz. Sonradan olması cdma ile ilgili olmadığının kanıtı olabilir. Servis arkadaşlarımızdan bu konuda ücretsiz bilgi alabilirsiniz Oğuz bey.

     TEKNİK SERVİS NUMARALARIMIZ :

     (+ 90 212) 273-69 96
     (+ 90 850) 532-87 66 – ÜCRETSİZ HAT

 17. Merhaba,
  Amazondan yabancı uyruklu bir arkadaşım aracılığıyla iphone 7 plus almak istiyorum.Bulduğum ilanlarda a1784 gsm yazıyor fakat certified refurbished ibaresi mevcut.Us version türkiyede bir sorun yaratırmı türkçe karakterler mevcutmu beni biraz bilgilendirirmisiniz?

  • Merhaba. Yurtdışından cep telefonu getirirken, gümrükte takılma tehlikesini bildiğinizi düşünüyorum. Bunun yanında, A1784 model numaralı iPhone 7 Plus şu ülkeler için geçerli yazıyor internette.

   United Kingdom, Canada, France, Germany, Singapore, France, Denmark, Spain, Australia.

   Burada Türkiye sayılmamış. Türkçe karakter sorunu olacağını düşünmüyorum ama garantisi Türkiye’de geçerli olmayabilir. Bundan emin olmak için mesai saatleri içerisinde Apple destek ile görüşünüz: 02162821511

 18. ABD den gelecek iphone 7’yi son 4 ay içinde avrupaya çıkmış birinin pasaportuna yazdırabilir miyim? Öyle bi imkan varsa 149.20 tl vergi dışında para veriliyor mu kayıt ve açtırmak için?

 19. Merhaba ben bugün zorlu apple mağazasını aradım eşim amerikan 7 plus getirecek garantisi varmi diye malesef yok dediler peki bazı seri numarası olan telefonların garantisi oluyormuş diye duydum dedim kabul etmediler hiç bir şekilde abd den gelen telefonlarda garanti olmadığını söylediler bende kararsız kaldım

 20. Merhabalar fatih bey kafama takılan bir konu var yurtdışından alınmış yani farzedelim ki amerikadan alınmış bir cihaz var pasaport ile kayit işlemi yaparken kişinin Son 1 ayda illa amerikaya mi çıkmış olması gerekir yoksa sadece herhangi bir Avrupa ülkesine çıkması yeterli midir?

 21. bu aylarda apple telefonlarda dediğiniz gibi hediye verirmi? 40 gün amerikada kalıcam …ama hediye olayı yüzünden beklemede kalıyorum..))

 22. elimde japonyadan gelen ıphone 7 plus 256 GB hafizali telefon var 6 aylik cihaz türkiye garantisi olmadiğini duydum dogrulugu nedir .kod numarasi 1785

 23. abd getirilen 7plus 128 alacağım model numarası A1784 merak ettiğim cihazın abd den nasıl alındığı mesala alan kişi hat üzerinemi almış yoksa normal mi almış bunu nasıl öğrenebilişrim …daha once almanyadan vodafone uzerıne 6splus aldım burda sıkıntısız kullandım fakat ABD cihazlarda sıkıntı oluyor sanırım hat üzerine üzerine alınmışsa

  • İlyas bey en kolay yolu başka bir Sim kartla denemek. 2. yöntem de ayarlardan > Cellular (hücresel) kısmına bakmak. Orada seçenek varsa unlocked yani kilitsizdir. Yoksa kilitlidir. 3. yöntem ise imei.info gibi online araçlar kullanmak. İmeisini biliyorsanız kullanabilirsiniz.

 24. Merhaba, Amerika’dan iPhone 7 getirtiyorum ve telefonu aldigim ayni gun içerisinde Avrupa’da bir süreliğine eğitim gormeye gideceğim. Telefonu Avrupa’da da kullanabilmek icin Türkiye’de herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu? Avrupa’da da bu söylediğiniz 120 gun icinde kilitlenme olayını yaşar miyim?

  • Amerikadan aldığınız cihaz Türkiye’de çalışıyorsa sim açısından sorun olmaz. Unlock cihaz almanız lazım oradan. Uygun tarifeler için operatörünüzle iletişime de geçebilirsiniz.120 gün içinde kilitlenme pasaport kaydıyla ilgili. Bunu cihaz ülkeye girdikten sonra 120 gün içinde yapmanız gerekiyor.

 25. Merhaba Fatih Bey,
  türkiyede bulunan bir arkadasima almanyadan iphone 6s getirmek istiyorum. Nelere dikkat etmem gerekiyor? Türkiyede kimin üzerine kayit yapilmasi lazim? Modellere dikkat etmek gerekiyormu? Garanti durumu nasil?
  Tesekkürler.

  • Merhaba,

   1- Unlocked olmalı.
   2- Model numarası önemli. Garantisi geçerli olanlar:
   TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Modeli:
   A1688 (Global)

   TR Garantili Yurtdışı iPhone 6s Plus Modeli:
   A1687 (Global)

   TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Modeli:
   A1586 (Global)

   TR Garantili Yurtdışı iPhone 6 Plus Modeli:
   A1524 (Global)

   3- Öncelikle son 2 ay içinde yurtdışına çıkmış birinin pasaportuna ihtiyaç var. Bu kişi siz olabileceğiniz gibi bir yakınınız da olabilir.

 26. Merhaba,

  Appla abd sitesinden iphone 7 almak istiyorum (bir tanıdığım getirecek). Bu model olayı kafamı karıştırdı. Siteden alırken nasıl göreceğiz hangi model olduğunu? ya da seçebiliyor muyuz? Teşekkürler

 27. Fatih bey merhaba iyi bayramlar ben 1 hafta önce baküden döndüm ancak gelirken iPhone 7 plus için yeterli param kalmadığı için alamadım . Arkadaşım ayin 16 sında oradan dönüyor getirecek bana onun getirdiği telefonu ben kendi pasaportuma islete bilirmiyim acaba . Ben ağustosun 24 ünde Türkiye’ye döndüm

 28. merhaba Fatih Bey,
  arkadaşım yemen’den ıphone 7 getirecek dikkat etmem gereken noktalar neler? 1 yıl apple garantisi burada geçerli olur mu?
  bir de telefonu işleteceğim pasaport bir yakınımın pasaportu kendisi almanyadan geldi 2 hafta önce bir sıkıntı olur mu?

 29. Merhaba, geçen yıl aralık ayında Amerika’dan iPhone 7 Plus aldık. Model A1661 miş ve burada garantisi olmadığını söylediler apple destekten. iTunes yükleme modunda 9 hatası veriyor telefon, apple destek uzaktan destek ile yazılım güncelleme, geri yükleme ve resetleme vs yaptırdı fakat sorun donanımsal ve yazılımsak çıktı. Şimdi bu telefonu kargo ile Amerika’ya arkadaşıma yollayacağım, değişim veya tamir olursa kargo ile bana geri dönerken bir sıkıntı olur mu bilginiz var mı?

 30. Merhabalar Fatih Bey. Almanyadan iphone 7 plus getirtip Türkiyede kullanmak istiyorum.
  Büyük ihtimal ikinci el olucak

  Alacak kuzenime söylemem gerekenler nelerdir ?
  Hangi özellikleri belirleyerek telefonu istemeli kodlar vs..

  Kilitsiz olsa bile vi vergi vs ödeyip açtırmak zorunda mıyız yoksa belirlenen kodlarda alınca alıp direk kullanıyor muyuz ? Ne nasıl oluyor kafam çok karıştı. Teşekkürler iyi akşamlar.

 31. ırakta çalışan bir arkadaşım bana iphone 7 plus getirecek sim vs sıkıntısı olur mu daha önemlisi garanti kapsamında sayılıyor mu son zamanlarda uluslararası garanti kalktı gibisinden duyumlar geldi. Şimdiden teşekkür ederim

 32. Merhabalar ben de Japonya’dan iphone almayı düşünüyorum. Neye dikkat etmem gerekiyor? Çok teşekkürler şimdiden…

 33. Merhaba Fatih Bey,
  Arkadaşım su anda Amerikada ve İphoneX in henüz sim kilitsizi çıkmamaoş. Verizon alsa sorun olur mu veya hangi model almalı. Nasıl karar vermeliyiz.
  Saygılarımla
  Uğur Batur

  • Abdullah bey iPhone X için şu modeller alınabilir. Ülkemizde bunların garantisi mevcut:

   Öncelikle a1901 sim kilitsiz modelleri tercih edilir. Geneli böyle. a1903 ve a1965 sim kilit olabiliyor. Ama bunların da garantisi ülkemizde geçerli.

 34. Fatih bey ben amerikadan t-mobile fakat tek ödeme yöntemiyle iphone x aldım. Sim free daha çıkmamıştı ve internetten araştırdığım kasarıyla tek ödeme yapılarak alınan bu hatlı telefonlarda sorun yaşanmıyor yazıyordu. Hat telefonun içindeymiş ben bunu bilmediğim için telefonu açtım fakat hiç bir ilerleme yapmadan kapadım. Daha sonra o sim kartı çıkarıp kendi sim kartımı taktım. Bugün internetten telefonu pasaporta işlettim. 1-2 saat sonra kontrol ettiğimde kayıt dışı imei diye yazdığını gördüm. Bunun nedeni t-mobile hat varken telefonu açmam olabilirmi?

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here