Youtuber olmanın yolu

0
50
Youtuber olmanın yolu

Siz de bir kanal açıp youtuber olmak istiyorsanız yada zaten bir kanalınız varsa abone kasmak istiyorsanız hadi başlayalım. Hergün düzenli olarak video yüklemelisiniz. Bıkmadan üşenmeden her gün video çekip yüklerseniz insanlar sizin kararlı kanalıyla çok ilgilenen ve talep var ki bu adam bıkmadan bunu yapıyor cinsinden şeyler söylerler ve sizin videolarınıza kanlınıza bir göz atar. İnsanlar bu şekilde kanalına düzenli bakanlara kanalıyla ilgilenenlere önem veririler siz nasıl düzenli olarak video yüklüyoe iseniz onlarda hergün boş vakitlerinde sizin kanalınızı takip eder.

Kanalınıza tanıtım videoları çekin. Bu tanıtım videolarınızda neler ile uğraştığınızı ne videolarınızı çektiğinizi ve kendinizden bahsedin. İntro yükleyin videolarınızın başlarına intro koyun. Kanalınız daha profesyonel görünecektir. Düz konuşmayın yani sıkıcı bir şekilde uzun uzun konuşmayın. Kısa ve öz konuşun uzun bir şey anlatacaksanız bile internetten akıcı  konuşma taktiklerine bakın.

Arada ses tonunuzu yükseltip alçaltın mesela insanların dikkatini daha iyi çekersiniz bu da bir akıcı konuşma tekniğidir. Benim tavsiyem kanalınızın tek bir konuya yönelmesidir. Yani aynı kanalda hem oyun videosu hemde yapım videoları çekerseniz o kanal tutmaz. yapım videosu dediğim how to make tarzında yazarsam daha açıklayıcı olur yani nasıl yapılır tarzında şeyler demek istedim. Kısacası anlatmak istediğim kanalınızın konusunu baştan kurarken belirlemelisiniz. Ve en önemlilerinden bir taneside abonelerinize saygılı olun ne onlara sürekli teşekkür edip cıvıklık yapmayın nede onları umursamıyormuş gibi konuşmayın.

Bu yazdıklarımı uygularsanız youtuber olabilirsiniz gerisi sizin azminize ve sabrınıza kalmış.

İLGİLİ HABER:  Apple Otonom Araç Teknolojisi Tesla Rekabetinde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?