Bir süredir Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilir olan YouTube VR, artık iOS cihazlara da geldi. YouTube uygulamasını App Store üzerinden güncelledikten sonra, izlediğiniz videolarda Google CardBoard seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda ve iPhone’u Google CardBorad’a yerleştirdiğinizde artık YouTube videolarını sanal gerçeklik gözlüğünüz ile izlemeye başlayabilirsiniz demektir.

YouTube‘daki 360 videoları Google CardBoard ile izleyip, videonun içindeymişsiniz gibi hissetmeye başlayabilirsiniz. YouTube üzerinden CardBoard desteğini başlatmak ise oldukça kolay. Öncelikle izlemek istediğiniz videoyu açıktan sonra videonun sağ üst tarafında bulunan üç noktaya basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen seçeneklerden CardBoard’ı seçtiğinizde iPhone ile YouTube üzerinden videoları izlemeye başlayabiliyorsunuz.

youtube

Ayrıca Apple’ın sanal gerçeklik üzerine bir ekip kurduğu ve bunun üzerine de çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz. Apple Store’larda da View-Master VR sanal gerçeklik gözlüğünü bulmak mümkün.

İLGİLİ HABER:  Apple Silicon İşlemcili Mac Modelleri Çıkıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?