YouTube Kanal İstatistiklerinde Yeni Döneme Geçiyor

0
254
YouTube

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri haline gelen YouTuber’lık, gün geçtikçe daha da önem kazanmaya devam ediyor. Hal böyle olunca YouTube’a verilen önemde her geçen gün biraz daha artıyor. Tüm bunların farkında olan Google ise video platformu için sürekli yeni güncellemeler üzerinde çalışıyor.

Son olarak video platform devinin reklam gösterimi ve kazanç sistemi hakkında yeni bir güncelleme yayınlamış ve yeni sisteme geçmiş olduğunu gördük. Şimdi ise kanal sahipleri için yeni bir güncelleme haberi daha geldi. Bu kez ise kanal istatistikleri konusunda bir çalışma söz konusu.

YouTube Kanal İstatistikleri Nasıl Gözükecek?

Yeni güncelleme sonrasında kanal görüntüleme istatistikleri çok daha detaylı bir şekilde alınabilecek. Kanal sahipleri, kanal istatistikleri kısmına girdikleri zaman, yeni pano görüntüsünü görecekler. Bu görüntü de ise yepyeni parametreler olacak. Parametrelerin detaylarından söz edelim.

Tahmini Görüntüleme Sayısı Gösterimi: İlk değişiklik tahmini görüntüleme sayısı sisteminde olacak. Kanal sahiplerinin tek bir içerik için görüntüleme sayısı hesaplamaları dışında, 24 saatlik tahmini görüntüleme sayısı gösterimi de sağlanacak. Videoların ileriye dönük olarak geliştirilmesi adına bu istatistik çok başarılı olacak.

YouTube

Gerçek İzleyici Sayısı: YouTube istatistik güncellemesiyle beraber gelecek olan bir diğer yenilik ise gerçek kullanıcı sayısı. Kanal istatistiklerinde, bu modla beraber benzersiz hit görüntüleri sunulacak. Bir kullanıcının kaç video üzerinde gezdiği yine görüntülenebilecek ancak sürekli olarak tek içeriği aynı kullanıcının oynatması istatistiklere yansımayacak. Yani her kullanıcı ayrı istatistik sunulmuş olacak.

En Çok Tıklanan İçerikler: Yeni parametrelerde son olarak ilgi çeken sistemlerin gösterimleri öne çıkacak. Şöyle ki kullanıcılar hangi başlıkları daha çok incelemekte ve hangi küçük görseller daha da öne çıkıyor bunların istatistiklerini de almak mümkün olacak.

Geliştirme süreci devam eden YouTube kanal istatistik güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Şimdilik bu özellikler beta sürecinde ortaya çıkan özellikler.

İLGİLİ HABER:  YouTube Reklam Sistemi İçin Yeni Dönem

Önceki Haber: Uygun Fiyatlı HomePod Modeli Geliştiriliyor Olabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?