YouTube iOS Sürümü Karanlık Mod Özelliğiyle Güncelleniyor!

0
38

Video platformu konusunda ilk sırada yer alan YouTube, geçtiğimiz aylarda çok önemli bir güncelleme adımıyla gündeme gelmişti. Sosyal medyanın en etkili mecralarından biri haline gelmeye başlayan servis, web sürümü için yayınladığı güncellemeyle beraber yeni bir tema sistemine geçmişti. Yeni tema sisteminde ise en dikkat çeken kısım karanlık mod olmuştu.

Gece, ekrandan gelen zararlı beyaz ışığı en aza indiren karanlık tema ile göz yorgunluğunun önüne geçmek isteyen YouTube, geçtiğimiz haftalarda ise bu özelliği mobil platformlar içinde getireceğini açıklamıştı. YouTube tarafından yapılan açıklama sonrasında karanlık mod için dağıtımın başladığı da belirtildi.

YouTube Karanlık Mod Güncellemesi Yayınlanıyor

Elde edilen bilgilere göre bir süredir güncelleme üzerinde çalışan video platform devinin, Android ve iOS işletim sistemi için beta sürecini tamamladığı ortaya çıktı. Beta sürecinin tamamlanmasıyla beraber YouTube karanlık mod özelliğinin de içerisinde bulunduğu güncellemelerin yayına geçtiği belirtiliyor. İlk olarak iOS işletim sistemleri için verilen güncellemeni, bölge bölge yayınlanacağını da ekleyelim.

YouTube karanlık mod

Avrupa bölgesi için de kısa süre sonra yayınlanmaya başlayacak olan yeni güncellemenin, ülkemiz için ise yayınlanması biraz zaman alacak. Fakat güncellemenin yayına başlaması ile karanlık mod beklentilerinin karşılandığını gösteriyor. Android ve iOS için güncellemenin ne zaman tamamlanacağı konusunda net bilgi sahibi değiliz.

YouTube Karanlık Mod Nasıl Kullanılacak?

Yazı bitmeden önce YouTube karanlık mod için kullanımın nasıl olacağından söz edelim. Karanlık mod için kullanıcıların sadece profil hesaplarına gitmeleri ve ayarların içerisinde “karanlık tema” bölümünü aktif etmeleri gerekiyor.

Önceki Haber: Google Asistan için iPad Desteği Açıklandı

İLGİLİ HABER:  Apple Store Güncellendi! Apple Store Sürüm 5.0 İle Neler Değişti?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?