YouTube iOS Sürümü Karanlık Mod Desteği Aldı

0
58
YouTube iOS

Google, bir süredir YouTube güncellemeleri üzerinde çalışıyor. Genelde masaüstü sürüm güncellemeleri üzerinde çalışmalar yapılıyor ancak mobil sürümlerde geri planda kalmıyor demek yanlış olmaz. İlk olarak Android sürümü için yeni düzenlemeler yayınlanan uygulamanın, 2 gün öncesinde ise yeni bir güncelleme alacağı ortaya çıktı. Yayınlanan kodlar içerisinde yer alan bir detay güncellemenin habercisi olmuştu. Beklenen haber ise bugün geldi ve YouTube iOS sürümü bu güncellemeyi alan ilk sürüm oldu. YouTube iOS sürümün aldığı güncelleme ise çok uzun süredir beklenen karanlık modu kullanıma soktu.

YouTube iOS Yeni Tema Seçeneği

Sunucu tabanlı olarak yayınlanan bir güncelleme olarak duyurulan YouTube iOS güncellemesiyle beraber artık YouTube uygulamasını karanlık tema ile kullanabileceksiniz. Beyaz ışık etkisini en aza indirecek ve uygulamanın gece kullanımını daha kolaylaştıracak olan yeni temanın, masaüstü sürümü için gelen gece modundan pek bir farkı yok. Güncelleme sonrasında gece moduna geçmek için ise yapacağınız işlemler oldukça basit. Profil kısmı ve buradan “Ayarlar” kısmına girerek buradan “karanlık mod” bölümünü aktif etmeniz yeterli olacaktır.

YouTube iOS

Burada önemli olan kısım güncellemenin alınması. Her ne kadar YouTube iOS güncellenmesi duyurulmuş olsa da yeni güncelleme sunucu tabanlı olarak veriliyor ve herkes aynı anda güncellemeleri alamıyor. Güncellemeyi almayan kullanıcıların bir süre daha beklemeleri gerekli. Yaklaşık 2 gün içerisinde tüm kullanıcılar için yeni özelliğin dağıtılması bekleniyor.

YouTube iOS Güncellemeleri Devam Edecek

Karanlık mod için beklenen güncelleme yayınlandı ve bu kez gözler “gizli mod” özelliğine çevrildi. Bir sonraki güncellemenin de gizli mod güncellemesi olmasını bekliyoruz. Konu hakkında Google bir açıklamayla bilgilendirme yapmadı ancak geliştiricilerin kodlar içerisinde bulduğu notlarda gizli mod özelliği de görülüyor. Haliyle bir büyük güncelleme beklentimiz daha var.

Önceki Haber: Apple Park İçin Sona Gelindi! İşte Yeni Video

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?