[toc]

Google, akıllı telefon deneyimini geliştirmek için platform desteğini arttırmaya devam ediyor. Sadece internet tarayıcı için değil, elinde bulundurduğu platformları da geliştirmeye ve mobil dünyaya uyarlamaya devam eden Google, son olarak YouTube için bu yönde çalışmalar yapmaya başladı. Akıllı telefonlarda en çok kullanılan video platformu olarak bilinen uygulamanın daha işlevsel hale gelmesi için sürekli olarak çalışan teknoloji devi her seferinde biraz daha ileri adım atmayı başarıyor. Markanın son olarak YouTube iOS sürümü için yeni bir güncelleme daha yayınladığı açıklandı. Google’ın sosyal medya hesapları üzerinden açıkladığı yeni güncellemenin detaylarına geçelim.

YouTube iOS Dikey Çekim Desteği

YouTube iOS güncellemesi sonrasında içerik yöneticiler için büyük bir ayrıcalık kullanıma sunulmuş oldu. Yeni güncelleme sonrasında dikey olarak çekilen videoların tam ekran yapılamaması sorunu çözülmüş oldu. Telefonlarla dikey olarak çektiğiniz videoların ekrana sığdırılması için gerekli olan siyah kenarlıklarında artık son bulacak.

YouTube iOS

Bu şeritlerden kurtulunmasının yanı sıra uygulamada dikey çekim modunun da geleceğini göreceğiz. YouTube iOS güncellemesi sonrasında uygulamanın arayüz ekranında da bazı değişiklikler var. Bu yönde yapılan değişiklikler sonrasında dikey çekilmiş olan videoları izlemek için ekranın aşağı doğru uzadığını göreceğiz. Kullanıcı yorumları ve beğeni gibi kısımları görmek için ise bu bölümü açılır kapanır olarak kullanabilecek.

YouTube iOS sürümünü çok daha zengin hale getirecek olan yeni güncellemenin, şu an sadece iOS işletim sistemi için yayınlanmış olması ise oldukça kafa karıştırıcı. Öyle ki Google’ın kendi servisi olan Android için güncellemeyi ilk yayınlaması beklenen durumda. Fakat Google bu durumun tam tersi bir sistemi tercih ederek, ters köşe yaptı.

İlginizi Çekebilir: Speedtest iOS İçin Yeni Dönem

İLGİLİ HABER:  Fiyatı Dudak Uçuklatan Thunderbolt 3 Pro Satışta

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?