Youtube Go Ülkemizde İndirmeye Açıldı! Özellikleri Neler?

0
518

Video paylaşım platformları içerisinde ilk sırada yer alan Youtube, geçtiğimiz günlerde yeni bir yan uygulamasını daha duyurmuştu. Youtube Go olarak duyurulan yeni uygulama sayesinde, YouTube çok uzun süredir beklenen destekleri de sağlamaya başladığı açıklandı. Diğer tüm özellikleri bir kenara bırakacak olursak Youtube Go ile gelen en önemli özellik ise videoları çevrim dışı izlemek oldu. Yeni uygulamanın sunduğu diğer ayrıcalıklarda bir hayli beğeni toplayacak. Tüm yeni özelliklere ve Youtube Go sistemine bakalım.

Youtube Go Neler Sunuyor?

İlk aşamada Youtube Go uygulamasının sunacağı yeniliklerden söz edelim. Daha sonra kullanım hakkında bazı bilgiler paylaşacağız.

Çevrim Dışı Video İzleme: Youtube Go ile gelen ilk büyük yenilik yukarıda da belirttiğimiz gibi çevrim dışı video izleme özelliği. Kullanıcılar, Youtube videolarını indirip, daha sonra internet bağlantısı olmasa bile bu videoları izleyebiliyorsunuz.

Kolaylaştırılmış Paylaşım: Youtube Go ile video paylaşım kısmında da bazı yenilikler yapılıyor. Yeni uygulama sayesinde artık tek seferde birden fazla video paylaşmak mümkün hale geldi. Bunun dışında video paylaş kısmında da ana ekran tasarımı değiştirildi ve erişim kolaylaştı.

Youtube Go

Kontrol Sistemi: Youtube Go uygulaması videolarla ilgili ön izleme imkanları da sunuyor. Kullanıcılar videoların küçük resimlerine tıklayarak, ön izleme yapabiliyorlar. Bu şekilde videonun ne ile alakalı olduğu daha iyi anlaşılıyor.

Veri Kullanmadan Video Paylaşımı: Yeni uygulama sayesinde yakınınızda yer alan kullanıcılarla, anında video paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bunun için herhangi bir veri kullanımına gerek kalmıyor. Dosya gönderir gibi video göndermek mümkün.

Youtube Go

Video Kalitesi Arttı: Eski sistemde yer alan video kalite seçenekleri de değiştirildi. Artık kullanıcılar kendileri istedikleri zaman HQ kaliteyi seçip, videoları bu şekilde izleyebilecek.

Öneri Sistemi: Ana ekran artık çok daha akıllı olacak. Bu ekranda bölgenizde bulunun tüm trend ve popüler videolar gösterilecek. En ilgi çeken videolara bu şekilde ulaşabileceksiniz.

Youtube Go Nasıl Yüklenecek? Sistemler Nasıl?

Yenilikler yukarı da saydığımız gibi. Bunun dışında uygulamanın, nasıl kullanılacağı konusuna geçelim. Youtube Go şu an için sadece Google Play Store üzerinde indirmeye açıldı. Bu nedenle uygulamanın sadece Android cihazlarda kullanıldığını görüyoruz. Yükleme ise oldukça ilginç.

Youtube Go

 • Öncelikle bu bağlantı üzerinden Youtube Go Android sayfasına gidiyoruz.
 • Buradan uygulamayı indiriyoruz.
 • Yükleme tamamlandıktan sonra uygulama giriyoruz ve ilk olarak numaramızı girmemiz gerekecek.
 • Doğrulama yapılması için telefon numaranız isteniyor. Telefon numaranızın yazılmasının ardından onaylamaları yapmanız gerekiyor.
 • Hemen sonrasında mail adresinizi seçiyorsunuz. Daha sonra WhatsApp uygulamasında olduğu gibi onay kodu otomatik yerleştiriliyor.
 • Ardından bir dizi izin vermeniz gerekiyor. Tüm izinleri verdiğiniz zaman uygulama işlemleri tamamlanıyor.

Video İndirme Nasıl Yapılacak?

Youtube Go uygulamasında, video indirmek için yapılacaklara geçelim.

 • İlk olarak indirmek istediğiniz videoyu aratmanız gerekiyor.
 • Ardından video tıkladığınızda yeni bir pencere açılacak.
 • Açılan pencerede videonun ön izlemesi görüntülenecek ve burada bazı indirme seçenekleri göreceksiniz.
 • Buradan 3 farklı kalite seçeneğinden birini seçip, “İndir” butonunu kullanıyorsunuz. Ardından video galeriye indirilmiş oluyor.
 • İndirdiğiniz videolar, ana ekranda da indirilmiş olarak işaretleniyor.

Youtube Go

İndirilen Videoları Paylaşma

Bir diğer ayrıcalık ise videoların paylaşımı. En sevilecek özelliklerden biri de bu gibi gözüküyor. Öyle ki bu özellik sayesinde sadece Bluetooth bağlantısını kullanarak yakınlardaki kişilerle videolarınızı paylaşmanızı sağlıyor.

 • İlk olarak indirilen videolar sayfasına giriyorsunuz.
 • Burada videoların üstünde yer alan paylaşım butonuna tıklamanız gerekiyor.
 • Ardından bir arama penceresi açılıyor.
 • Çevrenizde Youtube Go kullanan kişiler bulunuyor ve gönderi için onay isteniyor. Burada istediğiniz videoyu seçip göndermeniz mümkün.

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?