YOUTUBE GİTGİDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

0
154

YOUTUBE GİT GİDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Televizyon hayatımıza öyle bir yerleşmiş ki artık Youtube da bunu farkmış olmalı ki internet sektörünün yanı sıra televizyon sektörüne de atılmaya hazırlanıyor. İnternette en çok müzik dinleme sitesi olan Youtube bu yeni fikri ile birçok popüler televizyon kanalına rakip çıkmak üzere.

KULLANICILARDAN ONAY GELDİ

Sosyal medya üzerinde bu fikri kullanıcılara sunan Youtube kullanıcılarından da olumlu cevaplar alınca televizyonda canlı yayın yapma fikrini karar vererek işe koyuldu.

YOUTUBE RAKİP TANIMIYOR

Youtube televizyonlarda canlı yayın özelliğini ilk olarak ABD’de  ESPN, ABC, CBS gibi kanallarda aktif hale getirmesi düşünülüyor. Piyasa sektöründe ortalık kızışacak gibi Amozon, Netlix gibi şirketler Youtube’un yeni  televizyonlarda canlı yayın özelliğiyle kıyasıya bir rekabete girecekler gibi gözüküyor.

DURMAK YOK

Yeni bir sektöre atılmaya planlayan Youtube’un yeniliklerin bununla sınırla kalmayacağı beklentiler arasında. İnternette müzik ve video sitesi iken televizyona atılmasıyla beraberinde soru işaretleri getiriyor. İnternette sitesinde milyonlarca müzik ve video barındıran Youtube’un canlı yayında neler hakkında yayın yapacağı merak konusu.

YAYIN YAPAN KULLANICILAR YARARINI GÖERECEK Mİ?

Youtube üzerinde yayın yapan milyonlarca yayıncılar var bundan harici birde Youtube kanalları var. Bu kullanıcılar Youtube televizyona atılmasından sonra televizyonda yayın yapma gibi bir fırsat tanınacak mı?

Youtube milyonlarca kullanıcısının var olduğunu göz önünde bulundurursak bu konuda bu kadar kullanıcın faydalanmasının imkânsız olduğunun kanaatine varabiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone X YouTube Kilitlenme/Çökme Sorunu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?