Youtube, facebook ve twitter gibi sosyal medya sitelerinde bugün problemler yaşanıyor. Bu sitelerin kullanıcıları, ya hiç bağlanamıyor ya da bağlanabilirse de çok yavaş bir şekilde bağlanılıyor.

Youtube, facebook ve twitter Kapandı mı?

 

Dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanında (İstanbul) meydana gelen patlama neticesinde sosyal medya sitelerine erişim çok yavaşlamıştı. Bugün ise artık erişim VPN kullanmaksızın hiç sağlanamıyor.  Hükümetten bu konuda bir açıklama yapılmaya gerek bile duyulmadı. VPN gibi teknolojilerle bu sitelere erişim sağlanabiliyor. Dünyanın geri kalan milyarlaca insanı, bu sitelere girebiliyorken, bizim erişimimizin yasaklanması akıllara Kuzey Kore’yi getiriyor.

Patlama sonrasında nelerden korkuluyor ki, bu yasaklar her zaman geliyor.? Ücretini vererek aldığımız internet bağlantımıza bu şekilde müdahaleler ne kadar hukuki?

70 milyonluk Türk halkına 1-2 kişinin kafasından çıkmış bu çağdışı uygulamaların reva görülmesi ise ne hakla ne de hukukla bağdaşır vaziyette.

FACEBOOK, TWITTER VE YOUTUBE’A NASIL GİREBİLİRSİNİZ?

Facebook ve Twitter gibi sitelere giriş için farklı yöntemler bulunmaktadır.

1- DNS değiştirme yapılabilir veya VPN kulllanabilirsiniz. Piyasada hem masaüstü hem de mobil cihazlar için çok sayıda VPN programı bulunmaktadır. Özellikle ücretsiz kullanım seçeneği ile HotspotShield programı en çok tercih edilen VPN programlarından biridir.

2-Chrome web mağazasından Zenmate kurularak da Facebook ve Twitter gibi sitelere giriş yapılabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?