iOS 11.2.5 iphone Çöktü

iPhone için belli aralıklarla viral haline gelen bazı hatalar ortaya çıkıyor. Bundan birkaç ay önce ortaya çıkan mesajla telefonların çökmesine neden olan hatalar, hemen sonrasında Teluga dili için ortaya çıkan ve iPhone modellerinin çökmesine neden olan hatalar derken, yine ilginç bir hata ortaya çıktı. Yine iPhone akıllı telefonların çökmesine neden olan hata, her zaman olduğu gibi oldukça anlamsız bir şeyden karşımıza çıkıyor. Geçmişte örneklerini çok sık gördüğümüz hatanın detaylarından söz edelim.

iPhone Çökme Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

iPhone Çökme sorununa neden olan hata bu kez Tayvan bayrağı emojisinde ortaya çıktı. iOS 11.3 ya da daha eski bir iOS sürümüne sahip olan kullanıcıların iPhone telefonlarında Taiwan yazmaları ya da Tayvan bayrağının emoji olarak kullanması durumda telefonlar aniden kapanıyor.

iPhone Çökme

Telefonun kendi kendine kapanmasına neden olan hatanın çözülmesi için yapılması gereken işlemde oldukça basit. Telefonu yeniden başlatmanız durumunda, sorun ortadan kalkıyor. Ayrıca bu sorunun her bölge için geçerli bir sorun olmadığını da ekleyelim.

Özellikle Çin’de satılan iPhone akıllı telefonlarında sorunun yaşandığı belirtiliyor. Yaşanan sorunun nedeni de zaten Çin bölgesi için yapılan düzenleme. Apple buradaki satışlarını etkilememek için Tayvan bayrak emojilerini bu bölgelerde engellemiş durumda. Fakat yapılan engelleme, diğer bölgelerde de telefonun çökmesine neden oluyor. Apple’ın bu sorunu yeni güncellemeyle beraber çözdüğü de yine açıklanan bilgiler arasında. Yani iOS 11.3 sürümü ve öncesinde bir sürümü kullanmıyorsanız sorun yok.

İlginizi Çekebilir: iPad için Yeni Reklam Filmleri Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?