Yine Pil Sorunu Ve Yine Apple

0
49
AirPods pil sorunu

Apple’ın akıllı telefonlarında genel olarak en çok yaşanan sorun pil sorunu olmaya başladı. Özellikle iPhone serisi akıllı telefonlarda gözlenmeye başlanan pil sorunları Apple’ın iPhone 6 akıllı telefonları ile tavan yaptı. Özellikle telefonların yazılımsal değil donanımsal sorunlar olarak karşımıza çıkan sorunlar için marka tarafından yapılan ilk açıklamada da yine sorunların gerçekten donanımsal olduğu da kabul edilmişti. Yapılan açıklamalarda Apple’ın üretim kısmında oluşan bir hava teması sorunu nedeniyle pillerde sorun yaşandığının artık biliyoruz.

Apple Değişimlere Başlamıştı

Bu noktada Apple ise kısa süre içerisinde yaşanan sorunun kalıcı olması sebebiyle kullanıcılara ücretsiz olarak pil değişimi sunmaya başlamıştı. Fakat Apple’ın bu adımından sonra bir yandan iPhone 6 serisindeki pil sorunlarının önüne geçilirken bir yandan da Apple’ın diğer ürünleri içinde benzer pil sorunlarının gündeme gelmeye başladığı ortaya çıktı.

Apple-pil-sorunu

Bu kez markanın pil sorunu yaşadığı bir başka ürünün ise henüz yeni piyasaya sürülen AirPods kulaklıkları olduğu açıklandı. Kullanıcılardan gelen yorumlara göre özellikle kulaklıkların kutu içerisinde ekstra şarj tüketimi yaptığının belirtilmesi konuyu bir kez daha gündeme getirecek gibi.

Yine Pil Sorunu İle Mi Karşılaştık?

İddialara göre daha doğrusu kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre yaşanan pil sorununda kulaklıkları tam dolu olarak kutusuna koyduğunuzda kulaklıkları çıkardığınızda şarjın en az yarı yarıya düşmeye başladığı yorumları geliyor.

Bunun dışında iPhone 6 serisi akıllı telefonlarda da yaşandığı gibi benzeri bir anlık şarj düşmesi sorunu da yaşandığı belirtiliyor. Kulaklığın %50 şarj oranında kullanılırken anında şarjının bitmesi gibi yorumlarında gelmesiyle beraber iPhone serisinde yaşanan pil sorunları tekrar akla gelmiş oldu. Yaşanan tüm bu sorunlar gerçekten AirPods serisinde bir pil sorununu mu işaret ediyor bilinmez ama Apple konu hakkında bir açıklama yapana kadar kulaklıkların pil durumu ile ilgili tartışmalarda devam edecek gibi. Genel olarak yaşanan pil sorunlarının bu kadar artış göstermesi de merak konusu oluşturan bir başka nokta.

İLGİLİ HABER:  Apple WWDC 2015 İçin Moscone West'de Hazırlıklara Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?