Yine Bir iPhone 6 Plus Alev Aldı

0
101

Artık akıllı telefonların alev alma haberleri sıradanlaşmaya başlayan haberlerden biri haline geldi. Sadece düşük seviye ya da adı duyulmayan markaların değil bunun dışında çok daha profesyonel olan markaların bile akıllı telefonlarında benzer sorunlar yaşanabiliyor. Akıllı telefonlarda yaşanan bu sorun Samsung’un bir telefonunu iptal etmesine bile neden olmuştu bildiğiniz gibi.

Note 7 serisinde yanlış pil tasarımı nedeniyle telefonun kendi kendine alev almaş sorunu Samsung serisinde ortaya çıkmasından sonra ise daha fazla gündeme gelmeye başlamıştı. Yaşanan bu sorunun Apple’ın akıllı telefonlarında da gündeme gelmeye başladığını da biliyoruz.

İlk olarak iPhone 6 Plus serilerinde ortaya çıkan sorunda kimi zaman kullanıcı hatalarından kimi durumda ise şarj cihazlarının sorunlarından kaynaklı olarak iPhone 6 Plus telefonlarının da alev almaya başladığını biliyoruz. Bir iki model ile sınırlı kaldığı için çok fazla gündeme gelmese de geçtiğimiz günlerde bir iPhone 6 Plus serisinin daha alev aldığı haberi geldi.

Sorun Şarj Cihazından Mı Kaynaklı?

Öncelikle kullanıcının nasıl bir sorun yaşadığını ele alalım. Kullanıcının iddiasına göre telefonu şarjda takılıyken bir anda telefondan sesler gelmeye başlamış ve siyah dumanlar yükselmeye başlamış. Ardından alev almaya başlayan telefonun şarjdan çekilmesi ile beraber neyse ki erken müdahale ile beraber sorunun daha büyük sorunlara neden olması engellenmiş.

iPhone 6 Plus

 

Florida’da yaşanan bu olayda telefonun şarjda olması acaba şarj cihazı orijinal değil mi sorunlarını akla getirse de kullanıcı şarj cihazının yine Apple ürünü olduğunu belirtti. Bunula beraber Apple’da konuya kayıtsız kalmadı.

Apple İnceleme Başlattı

Apple tarafından yaşanan sorunun duyulmasının hemen ardından markanın yeni bir çalışma yaptığı ve kullanıcıya ulaşarak sorunun çözülmesi için kullanıcıya yeni bir iPhone 6 Plus telefonu verdiği belirtildi. Ayrıca Apple yine yaptığı açıklamada uzun bir süreden sora gelen iPhone 6 Plus sorununun incelenmesi için çalışmalara başladıklarını ve telefonun neden yandığını tespit edeceklerini de belirtti. Bakalım bu kez yaşana sorunun nedeni ne çıkacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Ödüllü Çekilişimizin Kazanan İsimleri Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?