Yenilenmiş iPhone Modelleri Satışa Çıktı – Fiyatlar Nasıl?

0
262

Yeni iPhone modelleri tanıtıldığı zaman, Apple’ın yenilenmiş iPhone bölümü hayata geçiriliyor. Yeni iPhone modellerinin satışlarının başlamasından sonra, bir önceki seri için yenilenmiş iPhone modelleri de satışa sunuluyor. Açıkçası Apple’ın bunu gelenek haline getirdiğini söylemek gerekiyor.

iPhone 11 akıllı telefonlarından sonra iPhone Xs modelleri için de aynı durum geçerli oldu. iPhone 11 telefonlarından sonra satıştan kaldırılan akıllı telefonların şimdi ise yenilenmiş olan modelleri satışa sunuldu. Ülkemizde yenilenmiş iPhone satışı yapılmıyor ancak satışların ABD genelinde başladığını söylemek gerekiyor.

Yenilenmiş iPhone Fiyatları Nasıl?

iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri için geçerli olan yenilenmiş iPhone satışları için fiyatlar açıklanmış durumda. Satış sayfası üzerinden açıklanan rakamlar şöyle:

  • Yenilenmiş iPhone XS 64 GB – 699 dolar
  • Yenilenmiş iPhone XS 256 GB – 829 dolar
  • Yenilenmiş iPhone XS 512 GB – 999 dolar

Bunlar standart olarak sunulan modeller için geçerli olan fiyatlar. Bunun dışında Max modelleri için de yenilenmiş seriler sunulmuş durumda.

Yenilenmiş iPhone

  • Yenilenmiş iPhone XS Max 64 GB – 799 dolar
  • Yenilenmiş iPhone XS Max 256 GB – 929 dolar
  • Yenilenmiş iPhone XS Max 512 GB – 1099 dolar

Bu modellerin geçen sene tanıtımla açıklanan fiyatlara göre 400 dolara kadar daha aşağı olduğunu görüyoruz. Apple’ın kendi satış sayfası üzerinden sunulan akıllı telefonların, satış durumu hakkında da bilgi verelim. Yenilenmiş olan iPhone akıllı telefonları, sıfır telefonlarda olduğu gibi kapalı kutu ile geliyor. Kutunun içerisinde yeni aksesuarlar ve tüm belgeler yer alıyor.

Telefonların kasası ve pilleri de yenilenerek geldiği için ilk bakışta herhangi bir fark bulmanız oldukça zor. Ayrıca tabii ki Apple’ın bu modeller için kontrollerini yaptığını da belirtelim. Yani telefonların sorunsuz bir şekilde çalıştığı test ediliyor ve bu şekilde kutulama yapılıyor. Hemen her sene markanın bir önceki modeller için yenilenmiş telefonları sunduğunu da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 5SE Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Not: Bu modeller için ülkemizde satışlar yapılmıyor. Şimdilik sadece ABD üzerinden satın alım gerçekleştirmek mümkün. Genel olarak yenilenen iPhone modellerinin ülkemizde satılmadığını hatırlatalım. Yani iPhone XS modellerine özgü bir durum söz konusu değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?