Yenilenen Apple TV WWDC 15’te Tanıtılmayacak

1
548

Apple’ın 8 Haziran’da başlayacak ve 12 Haziran’a kadar sürecek olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtacağı söylenen, yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş üçüncü nesil Apple TV’nin hazır olmadığı iddiası ortaya atıldı.

New York Times’ın paylaştığı kapsamlı raporda yer alan iddiaya göre Apple, yeni Apple TV’nin hazırlıklarını halen sürdürüyor ve bu sebeple WWDC 15’te yeni Apple TV’yi tanıtamayacak.

Apple TV hakkında yıllardır pek çok iddia ortaya atılıyor ve 2012 yılından bu yana Apple TV’nin yeni bir sürümü tanıtılmadı. 2013 yılından bu yana Apple TV’nin yeni bir sürümünün piyasaya sürülmesi iddiası ortaya atılsa da Apple henüz bunu gerçekleştiremedi. Ortaya atılan son iddialara göre ise Apple halen yeni Apple TV üzerinde çalışıyor.

Apple tam uygulama ve oyun desteği ile Apple TV’ye bir App Store ve Siri desteği vermeye hazırlanıyor. Aynı zamanda A8 işlemci ile dahili depolamada artışa gidecek ve bunlarla birlikte yeni Apple TV komple yenilenmiş, dokunmatik bir uzaktan kumanda ile birlikte gelecek.

Apple TV’nin yeni sürümünün 2015 yılı Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılmasının mümkün olmadığı hemen hemen netlik kazanmış durumda. Son yayımlanan raporlara göre Apple, WWDC 15’te aslen kendi sunacağı Apple TV televizyon abonelik hizmeti, iOS 9, OS X 10.11 ve Beats tabanlı yeni müzik servisi üzerinde duracak.

İLGİLİ HABER:  Apple AirPods Stoklarını Tüketti

1 YORUM

  1. Apple Tv almayı düşünüyorum bu aralar.
    Sizce almalı mıyım ? Yoksa yakın bir tarihte yeni bir Apple Tv ürünü (4. Nesil) çıkar mı ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?