Yeni Siri’nin Çalışma Stili Değiştirilecek

0
72
iOS 11 Siri ses

Apple’ın başarılı girişimlerinden biri olarak gösterilen iOS 11, iPhone ve iPad kullanımını baştan sona değiştirecek. Bu ifadeyi daha öncede dile getirmiştik. Fakat yazılımsal değişiklikle bir yana yeni iPhone modellerinde donanımsal olarak değişlikler yapılması kullanıcı deneyimlerini epey bir değiştirecek. Uzun süredir belirtiğimiz bir detayda değişimin epey bir ses getireceğini gösteriyor. Söz konusu değişim iPhone 8 tasarımında yaşanacak.

Artık telefonda Home tuşu bulunmayacak. Telefonda Home tuşunun olmaması ise parmak izi sistemlerini de değiştirecek, Siri kullanımını da değiştirecek. Zaten Siri seslerinin de değiştiğini düşünecek olursak, son serilerle beraber yeni Siri’yi göreceğiz. Bu konuda ortaya çıkan yeni detaylar ise yeni Siri hakkında önemli ipuçları vermekte.

Siri Güç Tuşu İle Çalışabilir

Yeni Siri iddialarına göre akıllı telefon devi Apple, bu kez Siri tuşu olarak güç tuşunu sunacak. Telefonda Home tuşu kullanılarak çağrılan Siri sanal asistanının, iPhone 8 akıllı telefonları sonrasında güç tuşuna taşınacağı belirtiliyor. Bir geliştirici tarafından ortaya çıkan yeni kod ağacıyla beraber iPhone 8 akıllı telefonlarında güç tuşunun Siri’yi çağırmak için uzun basış yeteneğini kazanacağından söz ediliyor.

iPhone 8 Siri

Kısacası iPhone 8 sonrasında sadece güç tuşuna basılı tutarak Siri kullanımı yapmanız mümkün hale gelecek. Bunun dışında başka bir artının da değişen sanal asistan menüsü olduğunu belirtelim. Hemen hemen tüm kullanımlarının değişeceği ve çok daha kapsamlı bir sanal asistan sunulacağı kesin.

Donanımsal olarak da belli değişikliklerin sunulacağı da kesin. Bunun dışında sanal asistan menüsünün nasıl değişeceği konusunda da geri kalan tüm bilgiler konusunda da 12 Eylül’de düzenlenecek olan tanıtımı beklememiz gerekecek. Tanıtımla beraber detaylar kesinleşmiş olacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Plus ve Note 8 Hız Testi

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Yeni Müzik Servisi ve Yenilenmiş iTunes Radyo Hizmeti Haziran Ayında Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?