Yeni Raporlar Sonrasında iPhone SE 2 Özellikleri için Beklentiler

0
195
iPhone SE

Akıllı telefonları için testlerde başarılı sonuçlar alan Apple, iPhone 11 serisinden epey umutlu gibi duruyor. Telefonların kamera performansı övgüler almaya başladı. Her ne kadar iPhone 11 modellerinde yoğunlaşmış olsak da markanın sürprizlerine de hazır olmak gerekiyor. Bu sürprizlerden birisi de iPhone SE 2 akıllı telefonları olacak. Amiral gemisi akıllı telefon modeli değil ama uygun fiyatlı bir iPhone modeli olarak çıkmasını beklediğimiz yeni akıllı telefonlar için yepyeni detaylar ortaya çıktı.

Çok kısa bir süre önce yeni akıllı telefonların nasıl özellikleri olduğu konusunda paylaşımlar yapmıştık. Yeni raporlardan sonra bu özelliklerin iyiden iyiye netlik kazandığını görüyoruz. Peki, iPhone SE 2 nasıl bir telefon olacak?

iPhone SE 2 Tasarımı

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında fark yaratması bekleniyor. Bu modelin iPhone X serisinden sonra başlayan çentikli ekran tasarımına veda edeceği ortaya çıktı. Bu modelde iPhone 8 tasarımını göreceğiz.

iPhone SE 2

Yani yine ekranlarda çerçeveler bulunacak. Çerçeveleri seven ve özellikle iPhone akıllı telefonlarında çerçeveleri seven büyük bir çoğunluk var. Apple’ın bu kesme hitap etmesi bekleniyor.

Yine Touch ID sensörlerini de alıştığımız yerde göreceğiz. Bunun dışında akıllı telefonların arka kısımda ise tek bir arka kamera ile geldiğini görmek mümkün olacak. Tek arka kameranın özellikleri net değil.

Teknik Donanım Nasıl Alır?

Beklentilerin aksine yeni modelin düşük sistem özellikleri olmayacak. Apple’ın yine bu modelde de amiral gemisi serilerinin özelliklerine yer vermesi bekleniyor. İşlemci kısmında A13 serisi karşımıza çıkacak.

Haliyle yeni işlemcileri kaldıracak olan RAM bellek miktarının gelmesi bekleniyor. Bu noktada da telefonların RAM miktarının 3 GB olması beklenmekte. Zaten mevcut amiral gemisi modellerinde 4 GB RAM kullanılmış durumda. Böyle baktığımız zaman RAM kısmında düşük bir seviye sunulmayacak.

iPhone SE 2

Ne Zaman Çıkacak ve Fiyat Nasıl Olacak?

Telefonların 2020 yılında tanıtılması bekleniyor. Kısa süre içerisinde tanıtıma çıkacak olan modelin, aynı yıl içerisinde satılması da beklentiler arasında. Fiyat ise amiral gemisi modellerine göre düşük olacak. iPhone 8 modellerinin fiyat aralığında bir akıllı telefon göreceğiz. En azından beklenti bu yönde.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Türkiye’de Satışa Çıktı! İlgi Ne Düzeyde?

iPhone SE 2 akıllı telefonları için bildiklerimiz bunlar. Yeni raporların en büyük avantajı, telefonları doğrulaması oldu. Tabii ki yine de resmi açıklamaları beklemek lazım.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?