Yeni Özellik iCloud Takma Ad Nasıl Kullanılır?

0
306
iCloud Takma Ad

Sanal dünyada gizlilik başlı başına bir sorun olmaya başladı. Her ne kadar gelişmiş teknolojiler hayatımızı bir hayli kolaylaştırıyor olsa da kişisel bilgilerimizin de tehlikeye girmesine neden oluyor. Apple’ın kullandığı sistemlerde bu durumun en iyi örnekleri arasında yer alıyor. Özellikle bulut depolama servisi iCloud, bu konuda en büyük tartışmaların yaşandığı adreslerden bir tanesi.

Takip edenlerin bileceği gibi ünlülerin iCloud hesaplarının kırılması sonrasında birçok özel fotoğraf internete sızdırılmıştı. Sadece bu olay bile tartışmaların artmasına neden olmuştu. İşte Apple iCloud güvenliğini arttırmak için bir adım daha atıyor. Yeni güncelleme sonrasında takma ad özelliği ortaya çıktı.

iCloud Takma Ad Sistemi Nedir?

Şimdiye kadar iCloud servisini kullanan kullanıcılar, kendi adlarıyla kullanım gerçekleştiriyorlardı. Bu durum güvenlik konusunda biraz daha kolay bir hedef haline gelinmesine neden oluyordu. Hackerlar ulaşmak istedikleri kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorlardı.

İşleri biraz daha zorlaştırmak isteyen Apple ise bu olaya takma ad sistemiyle karşı duracak gibi gözüküyor. Yeni sistem sayesinde kullanıcılar kendi adları yerine, belirledikleri başka bir takma ad kullanabilecek. İstedikleri zaman da takma adı açabilecek ya da kapatabilecek.

iCloud Takma Ad Ayarlama

Güvenliği bir kademe daha öne çıkaracak olan özelliğin nasıl kullanılacağına geçelim.

  • İlk işlemimiz iCloud sitesine giriş yapmak olacak.
  • Site üzerinden oturum açın ve hesabınıza girin.
  • Buradan ise Mail uygulaması içerisine girmeniz gerekiyor.
  • Şimdi ayarlara girmek adına sağ alt kısımda bulunan dişli şeklinde ayar menüsüne giriş yapın.
  • Buradan “Tercihler” kısmına girin.

iCloud Takma Ad

  • Hesaplar” kısmına geçiş yapın ve buradan “bir takma ad ekle” sekmesine basın.
  • Gelen menü üzerinden hem takma ad ile ilgili hem de kişisel bilgilerinizle ilgili olan bölümleri doldurun.
İLGİLİ HABER:  En Detaylı 2018 MacBook Pro Modellerinin İncelemesi

iCloud takma ad için yapacağınız tüm detaylar bu şekilde. Söz konusu özelliğin belli bir seviyeye kadar koruma sağladığını söylemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?