Yeni Magic Keyboard Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

0
133

WWDC 2017 etkinliğinde amiral gemisi ürünlerin üzerinde yoğunlaştık. Yeni seri işletim sistemleri, yenilenmiş iPad modeli, özellikleri tavan yapan iMac modelleri derken, WWDC 2017 etkinliğinde dikkat çeken yan ürünleri pek konu edinmedik. Fakat Apple’ın etkinliği süresince ortaya çıkan yeni Magic Keyboard kesinlikle göz ardı edilecek bir ürün değil. Özellikle iMac serileri için en çok kullanılan klavyelerinden biri olan Magic Keyboard serisinin yenilenmiş versiyonu olan kablosuz Magic Keyboard Apple’ın çevre birimleri konusunda da epey yol almasını sağlayacak gibi duruyor. Hemen yeni Magic Keyboard serisinin özelliklerine geçelim.

Kablosuz, Sayısal Tuş Takımlı Yeni Magic Keyboard

Yeni klavye serinin en büyük özelliği tamamen kablosuz olarak çalışabilmesi. Kullanıcıların çok rahat bir şekilde, istedikleri gibi kullanım yapmalarını sağlayacak olan kablosuz klavye Bluetooth üzerinden kolayca bağlantı kurabiliyor. Serinin kablosuz olmasının getirdiği pil kullanımı da yine, yeni Magic Keyboard serisinde sorun olmaktan çıkıyor. Öyle ki şarj özelliği ile sunulan pillerin, 1 aya kadar kullanım ömrü var. Yani şarj sorunu pek oluşmayacak gibi.

yeni Magic Keyboard

Bunun dışında bir diğer ayrıcalıklı nokta klavyelerin üzerinde artık sayısal tuşlar olarak bilinen Numpad kısmının olması. Bu yönü ile standart bir klavyeden beklenen tüm özellikleri kullanıcılara sunabilen yeni Magic Keyboard, genel anlamda çok daha başarılı bir model. Daha geniş tuş aralıkları ve sayısal kısma rağmen klavyenin ağırlığı ise sadece 0,39 kg değerinde.

Magic Keyboard Yeni Teknolojiler

Tasarım kısmında çok bir değişikliği bulunmayan yeni Magic Keyboard modelinin, mekanik tuş sistemi yerine makas tuş sistemini benimsediğini bu sayede çok daha uzun ömürlü bir seri olduğunu da belirtelim.

Oyun yerine daha çok genel kullanım ve ofis kullanımı gibi kullanım alanına yönelen yeni Magic Keyboard, tüm bu özellikleriyle beraber iOS 10.3 ve üzeri işletim sistemi kullanan cihazlarda da kullanılabilecek olan yeni Magic Keyboard, ülkemizde şu an satışa çıkmış durumda. Q ve F klavye modelleri olan Magic satış fiyatı konusunda ise tam 600 TL değerinde.    

İLGİLİ HABER:  AB, Apple'dan 13 Milyar Dolar Vergi Alacağının Peşinde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?