Yeni MacOS Yeni Uygulamalarla Geliyor

0
258
Yeni MacOS

Apple’ın yeni yazılımlarını tanıtacağı WWDC 2019 etkinliği için geri sayım başladı. Etkinlik kapsamında yeni seri yazılımların tanıtıma çıktığını görmek mümkün olacak. Daha önce iOS 13 işletim sistemi için bazı detayların paylaşıldığını gördük. Hemen sonrasında ise Yeni MacOS işletim sistemi için önemli detaylar ortaya çıktı.

Paylaşılan bazı görseller, Yeni MacOS işletim sisteminin içerisinde dahili müzik uygulamalarının bulunacağını gösteriyor. Görsellerde işletim sisteminin harici müzik uygulamasının yapısının nasıl olacağı da ortaya çıkan detaylar arasında.

Yeni MacOS Nasıl Bir Sistem Sunacak?

Paylaşımlara baktığımız zaman müzik uygulamasında Apple Music için doğrudan bir menü ayrıldığını görüyoruz. Apple Music için ayrılan bu menünün hemen altında müziklere ilişkin detayların yer aldığını görmek mümkün olacak. iTunes menülerine oldukça benzer bir menüyle beraber gelecek olan uygulama, genel olarak kolay kullanım imkanı sunacak.

Mac serisi içerisinde yer alacak olan uygulamanın tüm müzik servislerini iTunes uygulamasından ayırdığını görmek mümkün olacak. Bunun dışında bir uygulama daha ortaya çıkmış durumda.

Yeni MacOS

Müzik uygulamasının haricinde bir de TV uygulamasının sunulduğu görülüyor. TV uygulaması ise biraz daha farklı bir yapıya sahip olacak. Yine menüler benzer olsa da daha fazla servise ulaşmak ve çok daha fazla içerik menüsünden faydalanmak mümkün olacak.

TV uygulamasının tam olarak ne gibi ayrıcalıklar sunacağını ise bilemiyoruz. Muhtemelen bunun için tanıtımı beklemek gerekecek. Öyle ki yeni bir uygulamadan söz ediyoruz.

Apple TV+ için sunulan içeriklerin en iyi şekilde entegre edildiği bir sistemle karşı karşıya kalacağız gibi duruyor. Şimdilik yeni yazılımlar için ortaya çıkan bilgiler bu kadar ile sınırlı. Yazılımlar için yeni bilgiler geldiği zaman haberimizi güncelleyeceğiz. WWDC 2019 etkinliği sırasında ise tüm özellikleri canlı olarak aktarıyor olacağız.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone 8 Modeli İçin Sıkı Hazırlanıyor

İlginizi Çekebilir: iOS 13 için İlk Görseller Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?