Apple’ın bu yıl Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2016 adlı etkinlikte tanıtması beklenilen yeni MacBook modellerinin tasarımı hakkında detaylar gelmeye başladı. DigiTimes’in yaptığı haberlere göre, bu yıl tanıtılacak olan MacBook bilgisayarlar bugüne kadar ki en ince bilgisayar olarak lanse edilecek.

MacBook bilgisayarların bu kadar incelmesindeki en önemli etkenlerden birisi ise kuşkusuz menteşeleri olacak. Apple, bu konuda Amphenol adlı şirketler çalışacak. Amphenol, daha önce Microsoft ile Surface tabletlerin üretimi konusunda çalışmıştı. Şimdi ise, metal enjeksiyon kalıplama yöntemi verilen bir yöntem sayesinde MacBook’lar için özel menteşeleri üretecek olan firma, MacBook’un metal gövdesinin incelmesini bu şekilde sağlayacak.

Öte yandan pil tedarikçileri arasında yaşanan çekişme ise halen devam ediyor. Apple’ın hangi tedarikçiler ile çalışacağı konusunda ise bir kesinlik bulunmuyor.

Ayrıca, Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2016 etkinliğinde iOS 10 ve yeni Mac OS işletim sistemlerinin de tanıtılması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Spring Forward Etkinliği için Yerba Buena Merkezi'ne Afişlerini Yerleştirdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?