MacBook Pro

Apple’ın yeni iPhone modelleri için hazırlıkları devam ederken, bir yandan da diğer serileri için yeni ürün hazırlıkları devam ediyor. Markanın iPhone modelleriyle beraber piyasaya sunması beklenen bir diğer yeni ürünün de MacBook Pro modeli olması bekleniyor. Yeni MacBook Pro modelini sunacağı yönünde bilgiler ortaya çıkan marka için bu bilgileri doğrulayacak detaylarda gelmeye devam ediyor. Son olarak MacBook Pro modeline ait olduğu iddia edilen bir performans testi yayınlandı. Yeni performans testlerine göre yine iddialı seriler göreceğiz.

Yeni MacBook Pro Neler Sunacak?

Performans testlerine göre MacBook Pro 15,2 olarak adlandırılmasını beklediğimiz yeni seri, işlemci kısmında beklenen değerlere ulaşabilecek. Yeni modelin işlemci kısmında Intel Core i7-8559U Coffee Lake modelini sunacağı belirtiliyor. Bu işlemcilerle beraber performans konusunda çok daha iyi bir seri sunulacağına yer veriliyor. 4 çekirdek yeni işlemci modelinin 4.5 GHz değerine kadar hızlara çıkabileceği görülüyor.

MacBook Pro

Bu değerlerle beraber yeni MacBook Pro modeli belli bir seviyenin üzerine çıkmayı başaracak. 8 MB L3 ön bellek ve 28 W güç tüketim değeriyle beraber oldukça iddialı olacağını göreceğimiz modelin en kötü yanı ise RAM teknolojisi olacak. Aynı testlere göre yeni seride LPDDR3 RAM bellekler kullanılacak. Her ne kadar miktar 16 GB olsa da DDR4 RAM teknolojisine geçmemek, Apple’ın bir hayli eleştiri almasına neden olacak.

Yeni serinin bu değerlerle beraber aldığı puanlarda yine çok konuşulacak. Bu değerlerle beraber çoklu çekirdek skorunun 16607 puan olduğu görülüyor. Tek çekirdek puanı ise 4448 puan olarak açıklandı. Tabii ki bu test sonuçları resmi sonuçlar değil. Resmi sonuçların açıklanmasının ardından daha net bilgiler elde edeceğiz. Bu model içinde beklentimiz Eylül ayında tanıtımın yapılması.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?