Apple’ın ekran teknolojileri konusunda fikirleri çok sık değişiklik göstermiyor. Marka bu alanda genelde LCD ekran tercihi yapmasıyla öne çıkıyor. iPhone akıllı telefonlarında da çok uzun bir süre b oyunca LCD ekranların kullanıldığını gördük.

iPhone X akıllı telefonlarına kadar geçen süreçte LCD ekranlarda kullanılmaya devam etti. Akıllı telefonların ekran kısmında LCD tercihi yapan marka, bilgisayar modelleri için ise LCD panel kullanmaya devam ediyor.

MacBook Pro Ekranları Değişiyor

MacBook Pro modelleri dahil olmak üzere MacBook modellerinde hala LCD ekran kullanan markanın, yeni akıllı telefon modellerinde tamamen OLED ekran kullanımına geçmesinin ardından, bilgisayar modellerinde de aynı yolu izlemesi bekleniyor. Bilgisayar modellerinde kullanılan LCD panellerin yerini OLED ekranların alacağı bilgisi var.

Tedarikçi raporlarına göre Touch Bar üzerine kullanılan OLED ekranlar oldukça beğeni topladı ve marka artık bu dönüşümü ekran kısmında da göstermek istiyor.

MacBook Pro

Telefonların ekranlarında yaşanan değişim sürecinin, bilgisayar modelleri için de geçerli olması olası gibi gözüküyor. Şimdilik markanın bu konuda resmi bir açıklaması yok ancak ekran kısmında 16 inçlik bir seriye geçiş yapılacağı bilgisi var.

16 inçlik OLED ekranlı panellerin kullanılacağı bilgisayarların, fiyat kısmında ise biraz daha yüksek bir aralığa sahip olması bekleniyor. Tabii ki OLED ekrana geçiş yapılacak olması, görüntü kalitesi konusunda da çok daha iyi bir seçimin karşımızda olacağını göstermekte.

Söz konusu bilgisayarların tanıtım tarihi için de net bir bilgi yok. En erken tanıtım için beklenen tarih 2020 yılı olarak açıklanmış durumda. Tabii ki şu an için Apple’ın resmi açıklaması gelmediği için kesin tarih belirtmemiz mümkün değil. Yeni detaylar geldiği zaman, bilgi paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.3.1 Nasıl Yenilikler Getiriyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?