Yeni MacBook Pro Batarya Kapasitesi Belli Oldu

0
231
13 inçlik MacBook Pro

Apple, çok kısa bir süre öne Mac modelleri için güncellemeye gitti. Yeni bir ürün tanıtımı yapmak yerine mevcut modelleri güncelleyen marka, 13 inç MacBook Pro modelleri için Touch Bar desteğini sunmuştu.

Touch Bar desteğinin tüm modeller için standart haline gelmesini sağlayan yenilik sonrasında stoklarda değişti. Tüm bunlar bir yana 13 inç MacBook Pro modellerinin sadece Touch Bar ile yenilenmediği ortaya çıktı. Bunun yanında batarya kapasitesi için de bir düzenleme yapıldığı ortaya çıktı.

MacBook Pro Batarya Kapasitesi Arttı

Yapılan güncelleme sonrasında piyasaya sürülen yeni modellerde 13 inç MacBook Pro için pil kapasitesinin değiştiği ortaya çıktı. Buna göre yeni serinin içerisinde yer alan bataryanın boyutu biraz daha arttırıldı.

Tabii ki Apple tarafından resmi olarak açıklanmadığından ne denli bir değişiklik yapıldığını bilmek zor. Batarya boyutunun yükselmesi dışında başka donanımlar için de değişiklikler olduğunu da ekleyelim. iFixit ekibi tarafından yapılan değerlendirme sonrasında SSD kısmında da bir değişiklik yapıldığı ortaya çıktı.

Yeni modellerde SSD değiştirmek için biraz daha zorlanmak gerekiyor. Bunun nedeni konusunda bir açıklama yok. Donanımsal kısımda yapılan değişikliklerin bu duruma neden olduğu ve Touch Bar yerleşimi nedeniyle bazı özel yerleşim değişikliklerinin yapıldığını söylemek yanlış olmaz. Daha detaylı bilgiler için iFixit ekibi tarafından paylaşılan videoyu izleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  macOS Mojave 10.14.6 Beta 5 Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?