Yeni MacBook Modeli için Harika Detaylar Ortaya Çıktı

0
111
MacBook

Apple’ın laptop serisi olarak öne çıkan ve geçtiğimiz sene tanıtılan modelleriyle beraber belli bir seviyenin üzerine çıkmayı başaran MacBook modelleri, bu sene yeni bir seriyle beraber yeniden karşımıza çıkabilir. Apple henüz bunun için doğrulama yayınlamış değil ancak beklentiler en geç önümüzdeki sene içerisinde yeni bir MacBook serisinin geleceği.

Bu noktada yeni MacBook modellerinin özelliklerinin neler olacağı konusunda da her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak bu modellere ait olduğu iddia edilen patent görselleri yayınlandı. Apple’ın patent görsellerinde ortaya çıkan teknoloji ise şimdiden ses getirdi.

Sanal Klavyeli, Çift Ekranlı MacBook Geliyor

Patent görsellerine baktığımız zaman Apple’ın MacBook modelinde çift ekrana yer vereceği görülüyor. Standart tasarımın için değiştirilmeyeceğini belirtelim. Bu kez ekranların yanı sıra klavye bölümünde de fiziksel bir alan değil OLED bir ekran alanı sunulacak.

MacBook

Daha önceki modelde yer alan Touch Bar sistemine benzer bir sistemi bulunacağı belirtilen bilgisayarın, bu alanda sanal klavye bölümü barındıracağı belirtiliyor. Daha önce paylaştığımız konsept çalışmalarına çok benzeyen serinin, sanal klavyesi ise dönüştürülebiliyor olacak.

MacBook

Kullanıcılar isterlerse bu ekranda çizim alanı oluşturabilecek. Bunun dışında bölüm direk olarak ikinci ekran olarak da değerlendirilebilecek. Patent görsellerine göre çok daha başarılı bir MacBook modelinin karşımızda olacağını görüyoruz.

MacBook

Grafik tabletlerin görevini de üstelenecek bir bilgisayar sunacak olan markanın, bu seri için istediği fiyatın ise oldukça yüksek olması bekleniyor. Öyle ki modelde ikinci bir OLED ekran kullanılacak ve bu durumda da fiyat bir hayli artmış olacak. Tahmini bir fiyat yok ancak rakamlar açıklandığı zaman detayları sitemizden paylaşacağız. Şimdilik patent görsellerini paylaşalım.

İlginizi Çekebilir: Öğrencilere Apple Music Müjdesi Geldi

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3'ü yükleyip yüklememe sorunsalı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?