Apple’ın bilgisayar serisi için bu sene de bir yenileme söz konusu olacak. MacBook Pro modellerinin yeni serisi olarak tanıtılacak olan bilgisayarların ise büyük değişiklikleri de beraberinde getirmesi bekleniyor. Bu değişiklikler içerisinde ilk dikkat çeken kısım ise klavyeler olacak.

Daha önce tanıtılan modellerde yer alan klavyelerin eleştirilere maruz kalması ve söz konusu klavye modellerinde ciddi sorunların yaşanması, Apple’ın yeni bir klavye üzerinde çalışmalar yapmasına neden olmuş durumda. Yeni klavyelerin özelliklerinin neler olacağı konusunda ise ilk bilgiler patent görselleriyle beraber ortaya çıktı.

MacBook Pro Klavyeleri Nasıl Değişecek?

Paylaşılan yeni patent görsellerine göre MacBook Pro modelleri de yer alan klavyelerin önemli ölçüde düzenleneceği görüyoruz. Bu kez klavyelerde fiziksel bir yapıdan farklı olarak cam bir panel kullanılması söz konusu. Kullanılan cam panelin ise Lenovo serisinde yer alan dokunmatik klavyelere oldukça benzeyeceği konusunda bilgiler var.

MacBook Pro

Özellikle klavyelerin aşırı derecede tozlanması ve ses çıkarması gibi sorunların önüne geçecek olan yeni tasarımla beraber cam panellerde bir değişiklik olacak. Dokunmatik panel üzerinde kullanacağınız klavyelerde, dokunma hissine yer verilmesi için ise özel titreşim motorları kullanılacak. Patent görsellerinden anladığımız kadarıyla, fiziksel klavyelerden farklı bir his almayacağız.

Yine bu modelde de geri bildirim, titreşim ve tuşlarda tepkime hissi verilecek. Şu an için MacBook Pro modellerinde yer alması beklenen teknolojinin tam olarak nasıl farklar sunacağını bilemiyoruz. Fakat kısa bir süre sonra bu konuda da yeni paylaşımlar yapılacaktır.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?