Yeni MacBook Çok İddialı Özelliklerle Gelecek

0
96
Yeni MacBook

Apple hakkında son dönemde daha çok iPhone iddiaları gündemde. iPhone SE 2 modeli akıllı telefonlar, iPhone X serisi için 3 yeni modelin gelecek olması derken gündem tamamen iPhone akıllı telefonlarına yönelik olarak belirlenmiş durumda. Apple’da ilk izlenim bu şekilde olsa da markanın başka ürünler üzerinde de çalışmaları devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan detaylar ise Yeni MacBook modelini işaret ediyor. Üstelik ortaya çıkan detaylar Yeni MacBook modelinin çok daha iddialı modeller olacağını gösteriyor. WWDC 2018 etkinliğinde bir detay paylaşılacak mı bilinme ama şimdiden Yeni MacBook bilgileri iddiayı ortaya koyduğu gibi rakipleri de kıskandıracak cinsten.

Yeni MacBook Nasıl Özelliklerle Dikkat Çekecek?

İlk iddialara göre Yeni MacBook modellerinin çok tan üretimi başladı. Hatta geliştirmelerden sonra markanın tedarikçilerden bazı prototipler aldığı da belirtiliyor. Bu test ürünleriyle beraber, yeni modeller için beklenen detayların ortaya çıkmış olduğu belirtiliyor.

Yeni MacBook

Star kod adıyla geleceği söylenen Yeni MacBook cihazının özellikler kısmında ise en çok dikkat çeken bölümünün ekranları olacağı iddiası var. Çünkü ekran kısmında Apple’ın dokunmatik panel kullanacağı bilgisi var. Dokunmatik özellikli olarak gelecek ekranın, çerçeve kısmında da minimum çerçevelere sahip hatta çentik alanı kullanan bir model gelebilir.

ARM Tabanlı İşlemci

Diğer bir iddia ise işlemciler kısmında karşımıza çıkıyor. Buna göre Apple’ın ilk defa ARM tabanlı işlemciler kullanacağı ve yeni işlemcilerle beraber yeni bir düzene geçeceği bilgisi var. Hem işlemci hem de ekran kısmında yenilenecek olan bilgisayarların, 4G LTE desteği olacağı iddiası da yine çok konuşulacak gibi gözüküyor.

Star kod adıyla göreceğimiz yeni bilgisayarların ne zaman tanıtılacağı konusunda ise en ufak bir bilgi bulunmuyor. Bunun için Apple’ın kısa süre sonra düzenlenecek WWDC 2018 etkinliğine özel açıklamalar yapması muhtemelen. Gelecek açıklamalara göre sizlere bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Yeni MacBook Tamir Edilebilme Konusunda Sınıfta Kaldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?