Bu hafta başında Apple’ın Apple Watch için gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı yeni MacBook Air ve 13 inç Retina ekranlı MacBook Pro’nun performans testleri gelmeye başlandı.

Apple MacBook Air’i beklenene göre ve önceki modeline göre performansını etkili bir şekilde yükseltmiş durumda. Eğer ki MacBook Air almayı düşünüyorsanız kesinlikle i7 işlemciyi öneriyoruz.

macbook-air-2015-testYeni MacBook Air Broadwell ULT mimarisine dayalı beşinci nesil Intel Core i5 ve i7 işlemcilerle geliyor. 2.7 GHz’e kadar çıkabilen Turbo Boost hızlarına sahip çift çekirdekli Intel Core i5, standart olarak MacBook Air’ler de mevcut. İsteğe bağlı olarak, 2.2 GHz işlemci gücüne ve 3.2 GHz’e kadar çıkabilen Turbo Boost hızlarına sahip çift çekirdekli Intel Core i7 işlemciyi de seçebiliyorsunuz. Tüm modellerde 4 GB RAM standart olarak geliyor. MacBook Air’lerin fiyatı ise 3.000 TL ile 4.000 TL aralığında değişiyor.

Yeni Retina ekranlı 13 inç MacBook Pro’nun performans testleri bir önceki MacBook Pro’ya göre yüksek artış göstermiyor. Performans olarak hemen hemen birbirlerine yakınlar. Çok çekirdekli testlere de yeni MacBook Pro’nun performansı %3 ile %6 oranında artarken tek çekirdek performansı %3 ile %7 arasında arttı.

macbook-2015-test13 inç retina ekranlı MacBook Pro’nun 2.7 GHz ile 2.9 GHz arasında değişen işlemci hızlarına sahip 3 modeli mevcut. 8 GB RAMe sahip MacBook Pro’nun satış fiyatı ise Türkiye için 4.300 TL ile 6.000 TL aralığında.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?