Yeni MacBook Air

Apple’ın 30 Ekim özel etkinliği başladı. Etkinlikle beraber yeni ürünlerde ortaya çıkmaya başladı. İlk ürün ise yeni Yeni MacBook Air modeli oldu. Tasarımı yenilenen yeni Yeni MacBook Air modeliyle beraber, Air serisi biraz daha değişim gösterdi. Hemen yeni serinin özelliklerinden söz edelim.

Yeni MacBook Air Tasarımı Neler Sunuyor?

Yeni MacBook Air modelinde tasarım konusunda değişiklikler yapılmış durumda. Tüm parçaların yenilendiğini açıklayan Apple, ekran kasa oranını da değiştirmiş durumda. Artık çerçeveler çok daha ince. Sadece ekran kısmında değil Touchpad bölümünde de klavye kısmında da değişiklikler söz konusu. Yeni seride 4 kat daha stabil bir kelebek klavye sistemi sunulmuş durumda.

Yeni MacBook Air

Bunun dışında Touchpad kısmı ise %20 büyütülmüş durumda. Genel tasarım ise MacBook Pro modellerine benzemiş durumda. Eski modele göre ise %17 oranında daha küçük bir kasa söz konusu. Ayrıca eski modele göre %10 daha ince bir seri sunulduğunu söylemek gerekiyor. Ekran büyümüş ancak kasa küçülmüş durumda.

Retina Ekran

Yeni MacBook Air modelinin en önemli değişikliklerinden birisi ekran değişikliği oldu. Yeni modelde Retina Ekrana geçiş yapıldı. 4 milyon piksel değeriyle oldukça yüksek bir çözünürlük sunacak olan modelin %48 daha yüksek renk değeri sunduğu açıklandı. 13.3 inçlik bir panel ile gelen Yeni MacBook Air, ekran üzerinde FaceTime kamerayla beraber geliyor.

İşlemci ve Teknik Özellikler

Yeni MacBook Air modelinde yer alan işlemciler 8.nesil Intel olarak açıklandı. Intel dual – core i5 işlemcileri kullanan cihaz, 16 GB RAM bellek miktarına kadar kullanabiliyor ve RAM bellekler 2133 MHz seviyesinde. Depolama kısmında ise 1.5 TB değerine kadar bir SSD kullanılmış. SSD’nin %60 daha hızlı olduğunu da ekleyelim.

Yeni MacBook Air

Pil Ömrü

Pil ömrü kısmında da yine tüm gün dayanan bir cihaz sunulduğu söyleniyor.

Touch ID

Yeni MacBook Air modelinde kullanılacak olan güvenlik biriminin ise Touch ID olacağı açıklandı. Parmak izi sensörleriyle beraber çalışacak olan Yeni MacBook Air, güvenliği arttırmak adına T2 güvenlik çiplerini kullanıyor. Yeni modelin

Yeni MacBook Air

Fiyat

Fiyat konusunda Yeni MacBook Air için tek bir açıklama yapıldı. 8 GB RAM bellek kullanan ve 1.6 GHz saat hızına sahip Intel işlemci kullanan, aynı zamanda 128 GB depolama alanı olan model için başlangıç fiyatı 1199 dolar olarak açıklandı.

  • 128 GB Depolama alanı olan model – 9.199 TL
  • 256 GB Depolama alanı olan model – 10.799 TL

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?