Yeni MacBook: 3 Farklı Renkte, Daha İnce ve Fansız

1
1106

Apple bugün gerçekleştirdiği etkinlikte Apple Watch’u tanıttı. Apple Watch’la birlikte Yeni MacBook’u da tanıtan Apple daha önce aktardıklarımız doğrultusunda bir etkinlik düzenlemiş oldu. Yeni MacBook hem kasa yapısıyla hem de yenilenen teknolojisi ile çok güçlü ve oldukça estetik bir yapıya sahip.

Yeni MacBook ilk bakışta üç farklı renkte sunulması ile dikkat çekiyor. Bu bağlamda yeni MacBook;

  • Altın
  • Uzay Grisi
  • Gümüş

renklerinde sunuldu.

retina-macbook

Yeni MacBook 2304 × 1440 çözünürlüğünde 12 inç retina ekrana sahip.  Yeni MacBook bir önceki MacBook modeline göre %24 daha ince, sadece 0,9 kilogram 13,1 mm kalınlığında.

macbook-mause-tus

Yeni MacBook’ta klavye komple yenilenmiş durumda. Klasik tuş takımlarındaki makas sisteminin yerini kelebek sistemi almış ve bu sitemle birlikte tuşlar artık %40 daha ince ve her tuşun altına gelen özel bir aydınlatma sistemine sahip.

macbook-mause

Yeni MacBook’a eklenen bir diğer yeni teknoloji ise Force Touch/Click adı verilen sistem. Artık dokunmatik fare tıklamaya değil parmak hareketlerine ve dokunmaya karşı daha duyarlı hale gelmiş durumda. Bu da önümüzdeki günlerde geliştiricilerin bu teknolojiden faydalanarak uygulamaları üzerinde yeni kısayollar eklemesine olanak sağlamış olacak.

macbook-air-batarya

Yeni MacBook’lar da artık fan yok ve sessiz bir yapıya sahip. Fanlardan arda kalan yerler ise pillerle doldurulmuş durumda. Bu sayede yeni MacBook’lar 9 saate kadar wi-fi üzerinden internetten gezinmeye ve 10 saate kadar video izlemeye olanak sağlıyor.

usb-c-macbook

Apple yeni MacBook’larla birlikte yeni bir USB teknolojisi geldi. USB-C teknolojisi ile tek bir çıkış noktasından: Şarj, hızlı USB 3 veri aktarımı ve video çıkışı yapılabiliyor. Tümü, bu küçük, çift yönlü ve mevcut USB bağlantı noktalarının üçte biri boyutundaki harika bağlantı noktasında birleştirilmiş.

macbook-teknik

12-inç retina ekranlı, 1.2 GHz Intel Core M işlemcili, 8 GB Ram ve 512 GB SSD’ye sahip Macbook 1599 $, 12-inç retina ekranlı, 1.1 GHz Intel Core M işlemcili 8 GB Ram ve 256 GB SSD’ye sahip Macbook 1299 $ etiket fiyatıyla 10 Nisan’dan itibaren satışa sunulacak. Türkiye’de ne kadar olacak bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'a Messenger, GoPro, AirStrip Desteği Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?