Apple’ın bilgisayar modelleri içerisinde şimdiye kadar sunduğu en güçlü seri olarak gösterilen yeni Mac Pro modeli, tanıtımın ardından bir türlü satışa çıkmadı. İddialı serinin ne zaman satışa çıkacağı konusunda da kesin bilgiler bir türlü sunulmadı. Apple’ın sitesine bakıldığı zaman “Sonbaharda Sizinle” ifadesinin yer aldığını görüyoruz. Bu da yeni serinin Sonbahar ayları içerisinde gelebileceğini gösteriyor.

İddialı özelliklerle gelmesini beklediğimiz serinin çıkış tarihi kesin değil ancak yeni Mac Pro için farklı iddialarda yok değil. Son olarak Apple’ın bazı kullanıcılara Mac modellerini verdiği yönünde oldu. Bazı kullanıcılara yeni Mac Pro verildiği ve testlerin yapıldığı iddia edildi. Hatta bu kullanıcılar arasında ünlü bir isim de yer alıyor.

Calvin Harris Stüdyosunda Yeni Mac Pro

Son olarak dünyaca ünlü isimlerden biri olan DJ, Calvin Harris’in stüdyosunda yeni Mac Pro görüntülendi. Müzikler için bir paylaşım yapan ünlü isim bu paylaşım sırasında yeni Mac modelini de fark etmeden Instagram hikayesinden paylaşmış oldu.

Tüm iddialar ve arkasından gelen görseller, Apple’ın testler yaptığını bir kez daha gündeme getirmiş oldu. Daha önce de benzeri şekilde yeni Mac modellerinin fotoğraflarının sızdığını görmüştük.

Yeni Mac Pro

Yeni modelin ne zaman satışa çıkacağı konusuna gelirsek, hala netlik kazanan bir durum olmadığını söylemek yanlış olmaz. Her ne kadar Apple Sonbahar aylarında çıkışı yapacağını gösteren bir slogan kullanıyor olsa da kesin çıkış tarihi belli değil.

Bazı raporlara göre serinin 5999 dolar gibi bir fiyatla kış aylarında çıkacağı söyleniyor. Bunlar için bir süre daha Apple’ı izlemek gerekecek. Satışlar gecikmiş olsa da en azından AirPower şarj cihazı gibi iptal durumunun söz konusu olmayacağını söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone XS ve XS Max Pil Dayanma Süresi Şaşırttı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?