Yeni Mac Mini Modelleri Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

0
87
Yeni Mac Mini

Uzun süredir yenilenmeyen Yeni Mac Mini modeli sonunda tanıtıldı. MacBook Air modelinden sonra tanıtımı yapılan yeni seri, uzun süredir beklenen mini modellerini de yenilemiş oldu. Hem sistem kısmında hem de kullanılan donanımlar kısmında yenilenen Yeni Mac Mini modelinin özelliklerinden ve yeniliklerinden daha detaylı olarak söz edelim.

Yeni Mac Mini Tasarımı

Yeni modelin tasarımı kısmında çok farklı değişiklikler yok. Kare şeklinde bir kutu olarak karşımıza gelen Mac Mini modelinin yine hemen hemen aynı tasarımda olduğunu görüyoruz. Gri renkleriyle dikkat çeken Yeni Mac Mini, üst kısımda Apple logosu alt kısımda ise donanımın bulunduğu alanla dikkat çekiyor. Yenilenen alt ızgara sistemi de dikkat çekici.

Yeni Mac Mini Donanımı

Yeni modelin donanımı kısmında da önemli değişiklikler söz konusu. 4 çekirdekli ve 6 çekirdekli iki işlemci seçeneği sunan seri, yine Intel 8.nesil işlemcileri kullanıyor. Dahili grafik biriminin kullanıldığı Yeni Mac Mini modelinde grafik birimi kısmında ise %60 daha hızlı bir seri sunulduğu açıklandı. 5 kata kadar daha hızlı bir seri sunulduğunu açıklayan Apple, pro uygulamalarda da bir hayli öne çıkıyor.

Yeni Mac Mini modelinin içerisinde yer alan bellekler için 32 GB RAM bellek açıklaması yapıldı. 64 GB RAM bellek miktarına kadar destekleyen cihaz, 2666 MHz RAM bellekler kullanıyor. SSD kısmında ise 2 TB seviyesine kadar destek sunuluyor. Bir önceki seriye göre çok daha hızlı bir seri sunulduğu söyleniyor.

T2 çiplerine sahip olan Yeni Mac Mini, yeni nesil video programlarında da 30 kat daha başarılı olarak karşımıza çıkıyor. Ethernet, Thurderbolt 3, HDMI ve USB-A bağlantıları sunan Yeni Mac Mini, bu konuda da yenilenmiş gibi gözüküyor.

Fiyat

Giriş seviyesi için fiyat 799 dolar olarak açıklandı. Ön siparişler için bugün açılışın yapılacağı belirtildi.

  • 4 çekirdekli işlemci kullanılan 128 GB model – 5.999 TL
  • 6 çekirdekli 4.1 GHz hız sunan 256 GB model – 8.399 TL
İLGİLİ HABER:  AirPods Pro Lite için İddialar Güçlendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?