Yeni Mac Mini Modeli İçin Hazırlıklar Başladı

0
108
Mac Mini

Apple’ın bilgisayar teknolojileri geçen seneye kadar geri planda kalmaya başlamıştı. Fakat Apple hem geçen sene hem de bu sene tanıttığı yeni ürünlerle beraber en az iPhone modelleri kadar önem verilen bilgisayar modellerini sunmayı başardı. Yeni MacBook modelleri, bunun yanında gücüyle dikkat çeken Mac Pro modelleri derken Apple belli bir seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Tüm bunların dışında markanın mini boyutlarıyla dikkat çeken bir de Mac Mini modeli bulunuyor. Fakat Mac Mini uzun bir süredir yenilenmiyor ve açıkçası unutulmaya başlayan bir bilgisayar olarak anılıyor. Donanımı artık yetersiz gelmeye başlayan model için ise beklenen haber sonunda gelmiş gibi gözüküyor.

Tim Cook Mac Mini Müjdesini Verdi

İlk çıkış yaptığı dönemlerde bir hayli ilgi toplayan Mac Mini modelinin, yenilenip yenilenmeyeceği soruları cevap ararken, konu hakkında en yetkili isimden bir açıklama geldi. Aslında doğrudan bir açıklama yapıldığını söylemek yanlış olur. Tim Cook’un kendisine sorulan bir soruya karşılık verdiği cevap ile Mac Mini modeli tekrar gündeme geldi. Sorulan soru da yeni Mac Mini modelinin gelip gelmeyeceği belirtiliyordu. Tim Cook cevabından ise gelecek planları arasında en önemli kilit taşlarından birisinin yeni Mac Mini modeli olacağı belirtildi. Böylelikle yeni Mac Mini modelinin geleceği de kesinlik kazanmış oldu.

Mac Mini

Aynı durum Mac Pro içinde yaşanmıştı. Yeni bir Mac Pro serisinin gelip gelmeyeceği sorulmuş ve Tim Cook, çok iyi bir model üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Hemen sonrasında yapılan etkinlikte ise yeni Mac Pro tanıtılmış ve bir hayli sevilmişti. Şimdi ise aynı durumun Mini modeli için geçerli olacağını düşünüyoruz. Tanıtımın ne zaman yapılacağı ya da yeni seri hakkında bilgilerin ne zaman ortaya çıkacağı konusunda ise bir detay bulunmuyor. Şimdilik sınırlı bilgiler elimizde ve sadece yeni bir model üzerinde çalışıldığını görüyoruz.

İLGİLİ HABER:  Mac Mini İçin Yolu Sonu Gözüktü

İlginizi Çekebilir: iPhone X Stok Sorunu Büyüyebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?