Apple’ın ürünlerine gösterilen ilginin ne kadar çok olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Zira sadece akıllı telefonlarının yeni serilerinin duyurulması bile Apple’ın bir anda teknoloji dünyasının en çok konuşulan markalarından biri haline gelmesine neden oluyor. Sadece akıllı telefonları değil bunun aynında Mac bilgisayarları ve iPad tabletleri gibi birçok ürünüyle de aynı oranda ilgi gören Apple’ın söz konusu ürünleri için bazı kullanıcıların hayranlık duyduğunuz bile söyleyebiliriz. Hatta Apple fanatiklerini olduğunu bile biliyoruz.

Bu durum Apple ürünleri için bazı durumlarda hayrete düşürecek ürünler çıkmasına da neden oluyor. Özellikle Apple’ın ürünlerinden farklı olarak bazı girişimcilerin Apple hayranları için piyasaya sürdüğü ürünlerde epey ilgi topluyor. Geçtiğimiz günlerde de yine bu şekilde ilginç bir ürün daha piyasaya sürüldü. Bu kez ise piyasaya sürülen ürün adeta hayrete düşürecek cinsten. Zira New Mac olarak adlandırılan ürün aslında teknolojiyle hiçbir alakası olmayan bir mum.

Mumum özelliği ise aslında Mac kokusunu barındırması. Yeni alınmış Mac’in sahip olduğu kokuyu barındıran mum yakılması durumunda belli bir alan içerisinde yeni Mac kokusu yayıyor. Bir nevi kokulu mum olarak adlandırabileceğimiz New Mac mumlarının yanma süresi olarak ise 40 ile 55 saat arası bir süre sunulduğu da belirtiliyor.

Yeni alınmış Mac kokusu için yayınlanan mumum tek amacı da aslında bu. Apple hayranları ne kadar ilgi gösterir bilinmez ama yeni mumların Apple’ın en ilginç ürünlerinden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Daha önce benzerine çok rastlanılmamış olan mumların satış fiyatı olarak 24 dolar açıklanırken mumların Apple tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu oldu. Zira artık Apple konusunda ne gibi bir ilginçlikle karşılaşılacağının yorumunu yapmakta artık oldukça zor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?