Bir süredir iPhone SE 2 akıllı telefonu ve Yeni iPod Touch modelinin tanıtılacağı gündemdeydi. Apple’ın yeni serileri ne zaman tanıtacağı konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmamıştı. Merakla beklenen yeni seriler için uzun süredir devam eden bekleyiş ise son buldu.

iPhone SE 2 değil ama Yeni iPod Touch modelinin tanıtıma çıktığını gördük. Web sitesi üzerinden satışa çıkarılan Yeni iPod Touch, donanım özellikleriyle fark yaratmayı başaracak bir model olarak gösterilebilir. Hemen yeni seride nelerin değiştiğine bakalım.

Yeni iPod Touch Neler Sunuyor?

Tabii ki gözler ilk olarak tasarım kısmına gidiyor. Son olarak 2015 yılında yenilenen cihazın, tasarım kısmında çok önemli bir fark sunmadığını söyleyebiliriz. Hatta tasarım sabit kalmış demek yanlış olmayacaktır. Bu bölümde herhangi bir değişiklik söz konusu değil.

Yine renkli kasa ve arka kapakta tek bir arka kameranın yer aldığı tasarım çizgilerini görüyoruz. Bunun dışında ön kısımda ise Touch ID özelliği bulunmayan bir home tuşuna yer verildiği ve çerçeveli bir modelin sunulduğunu da ekleyelim.

Yeni iPod Touch

Bunların dışında Yeni iPod Touch modelinin 4 inçlik bir ekranı bulunuyor. 1136 X 640 piksel ekranın teknik olarak çok değiştirilmediği aşikâr. Asıl büyük değişiklik ise işlemci kısmında karşımıza çıkıyor. Yeni serinin içerisinde yer alan işlemciler A10 Fusion serisi işlemciler. 2015 yılında tanıtılan modelin içerisinde yer alan A8 işlemcilerinin yerine A10 serisine geçiş yapılmış.

8 MP değerinde tek arka kamerası ve 1.2 MP değerinde tek ön kamerası da korunan özelliklerden biri olan Yeni iPod Touch modeli için fiyatlar da açıklandı.

32 GB depolama alanına sahip olan giriş modeli için açıklanan fiyat 1599 TL oldu. 128 GB versiyon için istenen rakam 2499 TL ve 256 GB versiyon için istenen rakam ise 3399 TL olarak açıklandı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?