Apple’ın merakla beklenen 25 Mart etkinliği sonunda geldi çattı. Markanın bu etkinlikle beraber birçok yeni ürün tanıtmasını bekliyorduk. Yenilenmiş iPad Mini modeli, iPad Air modeli, yeni AirPods 2 kulaklıkları gibi ürünleri bekliyorduk ancak bu ürünler etkinliğin öncesinde tanıtıma çıktı. Hal böyle olunca 25 Mart etkinliğinde hangi ürünlerin tanıtılacağı da merak edilmeye başlandı. Hemen belirtelim ki etkinlikle beraber tanıtılacak olan ürünler ve servisler için hala tahminler var.

Yeni iPod Touch Geliyor

Daha önce paylaştığımız yazılarda da belirttiğimiz gibi etkinliğin en büyük sürprizi yeni Apple TV platformu olacak. Apple’ın abonelik sistemiyle kullanıma sunmasını beklediğimiz yeni TV platformu da bir hayli öne çıkacak. Fakat tek sürpriz bu olmayacak.

Bunun yanında yeni ürünlerde göreceğiz. Dediğimiz gibi ilk beklenti Yeni iPod Touch. Uzun süredir yenilenmeyen, hatta unutulmaya yüz tutmuş olan yeni nesil iPod Touch tanıtımının yapılması bekleniyor. Yeni iPod Touch üzerinde nasıl özelliklere yer verileceği konusunda da bazı bilgiler var.

7. nesil iPod Touch

Buna göre yeni modelin ilk olarak tasarım kısmında farklar sunması bekleniyor. Yine renkli tasarımlarla gelecek olan seri, bu kez çerçeveleri çok daha ince olan bir model olacak. Ayrıca geçen dönem ürünü olan iPod modelinden farklı olarak işlemcilerde yenilenecek. Bu seriyle beraber işlemci kısmında A10 ya da A11 Bionic modellerine geçiş yapıldığını göreceğiz.

Şu an için sadece işlemci konusunda tahminler var. Buna karşın ekran kısmında da beklentiler çok farklı değil. Yine 4 inç ya da 5 inçlik bir ekran kullanılması ve Yeni iPod Touch modelinin biraz daha ince olması olası. Özellikler ve geri kalan sistem yenilikleri için tanıtımı beklemek gerekiyor. Bugün yapılacak tanıtımdan sonra tüm detaylara yer vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: Microsoft Mac için Yeni Bir Güvenlik Programı Duyurdu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?