Yeni iPod Touch 3,5 mm Jak Bulunduruyor Mu?

0
127
7. nesil iPod Touch

Geçtiğimiz hafta Apple’ın müzik severler için bir sürpriz sunduğunu gördük. Marka uzun süredir beklenen Yeni iPod Touch için tanıtım gerçekleştirdi. Aslında bunu tam olarak bir tanıtım olarak görmek yanlış olacaktır. Öyle ki markanın yeni ürünü için web sitesi üzerinden yayın yaptığını gördük.

Yeni ürünün açıklanmasının ardından beklenen sistem değişiklikleri de sunulmuş oldu. En büyük değişiklik işlemci kısmında karşımıza çıktı. Tanıtım sonrasında paylaştığımız haberlerde de yer verdiğimiz gibi Yeni iPod Touch modelinde A10 Fusion işlemcilerine geçiş yapıldı.

Yeni işlemcilerle beraber sistemsel değişikliklerde sunulmuş oldu. Fakat bu değişiklikler kadar düşündüren bir kısım daha var. Yeni iPod Touch için kullanıcıları düşündüren bir diğer kısım, yeni modelin tasarımı.

Yeni iPod Touch Tasarımı Nasıl Olacak?

Baktığımız zaman Yeni iPod Touch modelinin tasarımında önemli bir değişiklik söz konusu olmadı. Yeni modelin tasarımının değişmemesi, belli başlı özelliklerin de korunması anlamına geliyor. Daha sonra detaylı incelemelere yer vereceğiz ancak tasarımın değişmemesiyle beraber 3,5 mm kulaklık jaklarının da yerini koruduğunu gördük.

Buradan: Yeni iPod Touch Tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Aslında Apple bir süredir iPhone modellerinden kulaklık jaklarını kaldırmayı tercih etmiş ve bu yönde yenilenmiş olan tasarımlar sunmuştu. Yeni iPod Touch için de aynı durumun geçerli olmasını bekliyorduk. Beklediğimiz gibi olmadı ve Apple’ın kulaklık jak kullanımına devam ettiği açıklandı.

Tabii ki bu durumun nedenleri var. İlk neden Apple’ın masraftan kaçması. Zaten başarılı olan mevcut tasarım korundu ve böylece ekstra modül kullanımı zorunluluğu ortadan kalktı.

Yeni iPod Touch

Bunun dışında Yeni iPod Touch müzik odaklı bir cihaz. Hal böyle olunca 3,5 mm jakların yerini koruması daha mantıklı. Bilindiği gibi kablolu kulaklıklar ses konusunda kablosuz kulaklıkların önünde yer alıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple iOS 8.4 GM'yi ve iOS 9 Beta 2'yi Bugün Yayımlamayı Planlıyor

Hal böyle olunca Apple’ın attığı adımın başarılı bir adım olarak gösterilebileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle yeni kulaklık modellerini düşündüğümüz zaman doğru bir karara imza atılmış gibi duruyor. Yeni iPod Touch için yayınlayacağımız detaylı inceleme ile yeni cihaz hakkında merak edilen diğer detaylara da yer vereceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?