Yeni iPhone X ve iPhone X Plus Akıllı Telefonları Sızdırıldı

2
132
iPhone X (2018) ve iPhone X Plus

Apple’ın 2018 yılı için tanıtacağı yeni akıllı telefon modellerinde geri sayım başladı. Yeni akıllı telefonların nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda ise artık sürekli sızıntı haberleri geliyor. Bu konuda ilk bilgi yeni modellerin ekran panellerinin sızdırılması olmuştu. Aradan geçen birkaç ay sonra şimdi ise iPhone X (2018) ve iPhone X Plus akıllı telefonlarının tasarımları ortaya çıktı. Telefonların kasa ölçülerinin de ortaya çıkmasını sağlayan sızıntılar konusunda detaylara geçiş yapalım.

iPhone X (2018) Modeli Neler Sunacak?

 iPhone X (2018) akıllı telefonları için paylaşılan yeni görseller beklentileri epey bir değiştiriyor. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların beklentilerin aksine tek arka kamera bulundurduğu görülüyor. Bu kamera çok daha geniş bir yüzey sahip olacak ancak çift kameranın detaylarını barındıracak. Bunun dışında telefonların ön kısmında ise çentik alanına yer verilecek.

iPhone X (2018) ve iPhone X Plus

Bu bölümde de iPhone X modelinin izlerini göreceğiz. Ayrıca ekran kısmının daha geniş olduğunu da göreceğiz. Bu yeni modelin iPhone SE serisinin devamı, yani yerini alacak model olarak adlandırılma ihtimalinin olduğunu da ekleyelim. Özellikle yeni akıllı telefonların kamera kısmında tek arka kamera kullanması, böyle bir ihtimali ortaya çıkarmış durumda. Telefonun boyutları kısmında da bazı bilgiler var. Buna göre yeni model 6.1 inç ekrana sahip olacak. Ölçüler ise 147.12 X 71.52 mm olacak.

iPhone X Plus Modeli Neler Sunacak?

Gelelim bir diğer model olacak iPhone X Plus modeline. Bu modelde de 3 kamera kullanacağı görülüyor. Tıpkı mevcut iPhone X modeline yer alan çift kamera diziliminde olduğu gibi, dikine bir şekilde bu kez 3 kamera diziliminin olduğunu göreceğiz.

iPhone X (2018) ve iPhone X Plus

Aslında 2019 yılında beklenen bu gelişme, son sızıntıyla beraber iPhone hayranlarını heyecanlandıracak gibi gözüküyor. Ayrıca kamerada ilginç bir şekilde flaş ışığı alanı kullanılmaması da önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Bir başka iddiaya göre bu 3 kameranın birinin yeni flaş ışığı sistemi olduğu yönünde ancak iki durum içinde kesin bilgi veremiyoruz.

İLGİLİ HABER:  Yeni Beta ile Siri Shortcuts Yayınlandı

Tüm bu özelliklerle beraber yeni seri akıllı telefonların Eylül ayında tanıtılmasını bekliyoruz. Tanıtımlardan sonra detaylı incelemelere yer vereceğiz.

 İlginizi Çekebilir: iOS 11.4.1 Beta 2 Sürümü Yayınlandı

2 YORUMLAR

  1. 1-Ben şimdi 8 Plus alsam yeni iPhone lar çıktığı zaman ucuzlar mı ?
    2-Şimdi 8 Plus alırsam yeni iPhone lar çıktığı zaman onu satıp yeni iPhone alabilme imkanım var mı ? (Kısacası 8 Plus ı kaç TL ye satabilirim?)
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim iyi günler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?