Apple bir yandan 27 Mart tarihinde düzenlenecek olan sürpriz etkinliği konusunda çalışmalar yaparken, bir yandan da yavaş yavaş yeni iPhone X modellerinin hazırlıklarına başladı. Uzunca bir süredir konuştuğumuz 3 yeni iPhone X modeli için tasarı ve geliştirme çalışmalarını sonlandırdığı belirtilen Apple’ın, şimdi ise üretim konusunda önemli adımlar attığı belirtiliyor.

Öyle ki gelen haberlere göre 3 yeni iPhone X modeli için üretim şimdiden başlayacak ve yeni bir üretim sistemi kullanılacak. Peki, bu durumun nedeni ne?

Yeni iPhone X Modelleri Gecikmeyecek!

iPhone X modeli satışa sunulma sürecinde birçok aksilik ile gündeme geldi. İlk olarak telefonların ekranlarının yetişmediği ve bu nedenle çıkış tarihinin ertelendiği haberleri gündeme geldi. Bunun hemen sonrasında ise üretimi oldukça zor olan Face ID bileşenlerinin geciktiği ve bu nedenle de satışın yine ertelendiği haberlerini görmüştük. Sonuçta, üretim kaynaklı olarak yaşanan sorunlar nedeniyle yeni telefonların birkaç ay geç satışa çıktığını gördük.

3 yeni iPhone X

İşte bu durumu yaşamamak için Apple yeni önlemler aldı. Son gelen bilgilere göre marka, yeni iPhone modelleri için test üretimlerini geriye çekti. Seri üretimden önce en az seri üretim kadar kapsamlı olacak olan test üretimlerine çok kısa bir süre içerisinde başlanacağı belirtiliyor. Bu şekilde geçen sene yaşandığı gibi herhangi bir gecikme durumu söz konusu olmayacak. Bu durumda tanıtımın hemen arkasından telefonların satışa çıktığını görmek mümkün olacak.

Yeni iPhone modellerini bekleyen kullanıcılar için oldukça sevindirici olan gelişmelerin, 3 yeni iPhone X modelinin erken satışa çıkmasını sağlayacağını düşünüyoruz. En azından 1 ya da 2 modelde bu şekilde erken üretim yapılacağını görmek mümkün olacak. Tanıtımlar sonrasında çıkış tarihi için bilgilerin verileceğini de ekleyelim. Öncelikle 27 Mart tarihinde yapılacak etkinliği takip etmemiz gerekecek.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Bildirim Açığı ile Gündemde

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 3 Ekran Sorunu İle Gündemde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?