Yeni iPhone X Modeli Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

0
79

Apple’ın iPhone X akıllı telefonlarında kullandığı tüm teknolojiler, yeni iPhone modellerinin bir hayli konuşulmasına neden olmuştu. iPhone X akıllı telefonlarının özellikle OLED ekran teknolojisi bir hayli öne çıktı. Yeni akıllı telefonlarda yer alan tüm bu özellikler ise fiyatın bir hayli yüksek derecede kalmasına neden olmuştu. OLED ekranlı 5.8 inç ekran boyutlu yeni akıllı telefonun ülkemizde de 7 bin TL’ye kadar çıkan fiyatları sonrasında ise analistlerden sevindirici haberler gelmeye başladı. Bu noktada analistlerden son gelen haberlere göre daha uygun bir fiyat aralığına sahip olan yeni iPhone X modellerini göreceğiz.

Yeni iPhone X Modelleri Nasıl Olacak?

Geçtiğimiz hafta Kuo tarafından yapılan açıklama sonrasında ortaya atılan yeni iPhone X akıllı telefonlarının ise biraz daha düşük bir fiyata sahip olacağı belirtiliyor. Telefonların çok daha aşağı fiyatlara satılmasını sağlayacak olan etkenin ise LCD ekranlar olacağı belirtiliyor. 6.1 inçlik ekranı bulunacağı ve LCD ekran kullanacağı belirtilen yeni iPhone X akıllı telefonlarının, muhtemelen A11X işlemcilerine sahip olduğunu görmek mümkün olacak.

iPhone X

Ünlü analiste göre yeni modelin tasarım kısmında çok önemli bir değişiklik olmayacak. Fakat LCD ekrandan kaynaklı olarak piksel çözünürlük değeri biraz daha düşük olacak. Muhtemelen bu modelin fiyatının 650 dolar olacağı düşünülüyor.

2018 yılında markanın son hamlesinin bu olmayacağını da belirtelim. Kuo tarafından verilen bilgilere göre 6.5 inçlik bir model daha gelebilir. Bu model bir nevi Plus serisi olacak ve 6.5 inç gibi çok daha geniş bir ekrana sahip olacak. Tüm bu modellerin önümüzdeki sene tanıtıldığını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2 Beta 3 Sürümü Tüm Özellikleri

İLGİLİ HABER:  iPhone X Tanıtımı Yapıldı! Merakla Beklenen iPhone X Özellikleri (Güncellendi)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?