Yeni iPhone Sonrasında iPhone 11 Fiyatlarına İndirim Gelecek

0
9133
iPhone 11 indirimi

iPhone 12 lansmanı geldi gelecek. Yeni akıllı telefon lansmasının beklenmesindeki tek neden iPhone 12 telefonlarının tanıtılması değil. Bu konuda önemli sızıntılar gelmeye başladı. Beklenti yeni telefonların tanıtılması sonrası eski telefonların fiyatlarında indirim yapılması.

Fiyatlarda indirim olacağı haberini sızdıran iAppleTimes oldu. Tanıtım sonrasındaki Apple’ın planını açıklayan adres, çok önemli detayları da ortaya çıkarmış oldu. Hatta öyle ki yeni bir iPhone almak isteyenlerin, biraz beklemesinde fayda var.

iPhone 11 Pro Satıştan Çekilecek ve iPhone 11’e İndirim Gelecek

İddiaya göre iPhone 12 tanıtıldığı gibi eski iPhone konumuna geçecek olan iPhone 11 fiyatında bir indirim yapılacak. Temel modelde 150 dolarlık indirime gidilecek ve telefon bir nevi orta bütçeye hitap eden modeller arasındaki yerini alacak.

iPhone 11 Pro serisinin fiyatlarını düşürmek ise mantıklı gözükmüyor. Çünkü zaten bu modellerin fiyatı çok aşağı çekemezsiniz ve iPhone 12 ile bu modeller çakışacaktır. Hal böyle olduğu için iPhone 11 Pro serisinin de satıştan çekileceği iddia edildi. Bunun yerini alacak olan akıllı telefonlar da iPhone 12 Pro serisi olacak.

iPhone 11 indirimi

Aynı iddiada yer alan bir başka bilgi ise iPhone XR akıllı telefonları ile alakalı. iPhone 11 akıllı telefonlarının orta iyi segment serisinin fiyat aralığına gerilemesinden sonra bir önceki model olan iPhone XR satışlarının da duracağı söyleniyor. Böylece uygun fiyata iPhone almak isteyen kişilerin iPhone SE 2020 ve iPhone 11 akıllı telefonu olmak üzere iki tercihi olacak.

Üst seviye akıllı telefon almak isteyen kullanıcıların ise iPhone 12 serisini tercih edecek. Tabii ki bu iddialara yansıyan bilgiler. Apple ben böyle yapacağım demedi. Henüz demedi ama Eylül etkinliğinde tanıtım sonrasında açıklamalar yapılacaktır.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2.1 Sürümüyle İlgili Şok Gelişme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?