Yeni iPhone Serilerinin Ekranları Sürpriz Yapabilir

0
29
iPhone 8

iPhone akıllı telefonları için bu sene 3 yeni model daha piyasaya sürülecek. Artık neredeyse kesinleşen 3 farklı model geleceği iddialarında Apple’ın iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve tabi ki iPhone 8 akıllı telefonlarını piyasaya süreceği öne çıkıyor. Bu üç model için sürekli konuşulan özellikler ise aslında üç model için de kullanıcıların aklında belli bir şablon çizmiş durumda.

En çok merak edilen özelliklerin başında ise serilerin ekran özellikleri geliyor. Ekran özellikleri konusunda sürekli 4 inç olacak. 5 inç olacak. OLED olacak gibi iddialar gündeme geliyor. Zaten uzun süredir konuşulan konular arasında da yer alan tüm bu iddiaların sonrasında ise sonunda yeni iPhone serileri için çok daha somut bir veri elde edildi.

iPhone 8 Ekran Boyutu Beklenenden Yüksek

Yayınlanan yeni bir rapora göre Apple iPhone 8 akıllı telefonları için beklenenden çok daha yüksek bir ekran boyutu kullanacak. Daha önce Apple’ın telefon serilerinde pek fazla yer vermediği geniş ekran formatında geleceği belirtilen iPhone 8 akıllı telefonlarının 5.8 inç ekran boyutuna sahip olacağı belirtiliyor. 5.8 inç ekran boyutu ile beraber geniş görüntü açısı sunması da beklenen telefonların OLED ekran sisteminde geleceği ise neredeyse kesinlik kazanmış durumda.

iPhone 8

Bunun dışında Apple’ın diğer 2 akıllı telefon modeli içinde ekranların boyutları hakkında yeni sistemler iddialar gündeme gelmiş durumda. Diğer iki akıllı telefon modelinin iPhone 7s serisinde 5.0 inç ekran boyutu ile geleceği, bir diğer telefon olan iPhone 7s Plus serisinde ise markanın 5.5 inç ekran boyutunu seçeceği konuşuluyor.

LCD Paneller Devam Edecek

İddialarda ve şu ana kadar konuşulan detaylarda en çok dikkatimizi çeken konu ekran teknolojisi oldu. Gerçekten Apple’ın gecikmeli olsa da sonunda OLED ekran sistemine geçiş yapacağı belirtiliyor. Fakat markanın OLED ekranı sadece bir model için kullanacağı iPhone 7 serisinin devamlarında LCD ekran kullanımının devam edeceği düşünülüyor. Böyle bir durumda iPhone 8 akıllı telefonlarına karşın diğer iki model ne kadar tercih edilir başka bir tartışma konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?