Yeni iPhone SE için Ekran İddiaları Geldi

0
120
iPhone SE

iPhone 13 akıllı telefonlarının geleceğini kesin olarak biliyoruz. Yeni akıllı telefon serisi için şüphe yok ama bu sene için şüphede kaldığımız akıllı telefon modelleri de var. Bunlardan birisi de iPhone SE modeli.

Uygun fiyatlı serinin devam modeli olarak gösterilecek akıllı telefona ilişkin az çok bilgiler geliyor. En son Ross Young konuya ilişkin bir bilgi paylaştı. Ünlü isim telefonun ekranı ve çıkış tarihi konusunda bazı bilgilere yer verdi. Bu bilgiler yeni bir SE modeli bekleyenleri çok memnun etmeyecektir baştan söylemiş olalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 İşlemcisi için Beklenen Haber Geldi

iPhone SE Bir Sonraki Seneye Kalabilir

Ross Young tarafından paylaşılan bilgilere göre iPhone SE modelinde bu kez 4.7 inç ekran olacak ve LCD ekran kullanılmaya devam edecek. AMOLED ekrana geçiş yapılmayacak.

Yine LCD model üzerinden yola devam edilecek. LCD ekran konusunda teknoloji açısından da bir değişiklik beklenmiyor. Muhtemelen yine çerçeveli olacak bu modelin çıkış tarihi için ise kötü bir haber var.

İddialara göre bu telefon 2021 yılında gelmeyecek. Aslında telefonu bu yıl bekliyorduk ama bu yıl gelmeyecek ve bir sene sonrasına kalacak.

2022 yılında gelecek olan akıllı telefonun fiyat açısından da mevcut modelle çok büyük ölçüde benzerlik göstereceği söyleniyor. Ayrıca bu modelde de 5G desteğinin sunulacağını eklemiş olalım.

iPhone SE

Diğer model ise ekranı büyümüş bir seri olacak. Muhtemelen bu serinin iPhone SE Plus olarak adlandırılması bekleniyor. Plus olarak isimlendirilecek olan bu modelin ekranının ise 6.1 inç olacağı söylendi.

Artık bu modelde çerçevesiz tasarıma geçiş yapılması bekleniyor. Fakat ekran yine OLED olmayacak. Ekran yine LCD olacak deniyor. Buradaki amaç fiyatın düşük bir seviyede kalmasını sağlamak gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 14'te Uyarıya Neden Olan Instagram Kamera Hatası Bulundu

Çerçevesiz tasarım mı çentikli tasarım mı kullanılır işte orası kesin değil. İlk düşünülen yeni model için 2022 tarihi hedef gösterilmişti. Fakat Plus akıllı telefon modelinde çıkış biraz daha gecikecek.

Şöyle düşünün her sene bir iPhone SE gelmiş olacak. Plus versiyonunun da 2023 tarihinde satışa sunulacağı iddia edildi. Tabii ki şu an için iddialardan söz ediyoruz. Ne zaman iddiaların gerçek olacağını göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?