Yeni iPhone Modellerine İndirim Gelecek Mi?

0
353

2018 yılının amiral gemisi akıllı telefon modelleri arasında yer alan iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleri için düzenlemeler devam ediyor. Aslında telefonların piyasaya çıkmasının üzerinden oldukça uzun bir süre geçti ancak yeni akıllı telefonlar hala istenen satış rakamlarına ulaşamadı. Bu modellerin içerisinde iPhone XR akıllı telefonlarının olduğunu da belirtelim. Her üç model için en büyük sıkıntı ise fiyatlar. Sadece ülkemizde değil, genel olarak yeni modellerin fiyatlarının yüksek olması, Apple’ın satışlarını oldukça olumsuz yönde etkiledi. Satışların düşük devam etmesine daha fazla dayanamayan Apple’ın ise bazı önlemler almaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Yeni iPhone Modelleri için İndirim Yolda

2018 model iPhone akıllı telefonlarının satışlarını yükseltmek için Apple’ın tedarikçilerinin harekete geçtiği belirtiliyor. Öyle ki satışların düşük olması doğrudan Apple’ın tedarikçilerini de etkiledi.

En büyük tedarikçi olan Foxconn için geçen seneye göre %8,27lik bir düşüş durumunun söz konusu olduğundan söz ediliyor. Diğer tedarikçilerin de gelirlerinde düşüş olması nedeniyle Apple’a başvurdukları ve markanın yeni akıllı telefonlarında %10’luk bir indirim uygulaması için istekte bulundukları belirtiliyor.

2018 model iPhone

Apple’ın %10’luk indirim teklifine ise sıcak baktığı ortaya çıktı. Başta Çin pazarında geçerli olmak üzere yeni iPhone akıllı telefonlarının fiyatlarında %10’luk bir indirim söz konusu olacak. Ülkemiz için de aynı durumun geçerli olması bekleniyor.

Ülkemizde satışı yapılan iPhone XS serisi ve iPhone XR modelleri için yeni fiyatların nasıl olacağı ise bilinmiyor. Bunun için Apple’ın resmi bir açıklama yapması gerekiyor. Resmi açıklamanın hemen sonrasında detaylar netlik kazanacak.

İLGİLİ HABER:  Bilgisayarınızdan iPhone'a Kablo Kullanmadan Video Nasıl Aktarırsınız?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?