Yeni iPhone Modellerinde Kamera Desteği Nasıl Olacak?

0
71
iPhone 8 60 FPS 4K

Bu hafta teknoloji dünyasında Apple’ın haftası olacak. 3 yeni iPhone modeli, Apple Watch yeni modeli, AirPods 2 kulaklıkları, yeni Apple TV gibi birçok ürünü göreceğiz. Apple bu sene boyunca tüm bu yeni ürünlerin satışı ve desteğiyle ilgilenecek. Haliyle marka için yine yeni bir dönem başlıyor desek yeridir.

Hal böyle olunca değişikliklerde epey bir merak ediliyor. Özellikle 3 yeni iPhone modelinde yapılacak değişiklikler merakla beklenmekte. Apple bunun için bir açıklama yayınlamadı fakat değişikliklerin neler olacağı konusunda önemli gelişmeler var. Bu gelişmelerin başında da iOS 11 GM sonrasında ortaya çıkan bilgiler geliyor. Gün geçtikçe bu bilgiler hakkında da yeni detaylar öğreniyoruz. Son olarak yeni iPhone kamera destekleri konusunda bilgiler elde ettik.

iPhone Kamera Sistemi Nasıl Olacak?

Son bilgilerimize göre yeni iPhone modelinin kamera teknolojileri epey bir değişiklik gösterecek. A11 işlemci bilgilerinden sonrada ortaya çıkan detaylara göre, iPhone X ve iPhone 8, 60 FPS 4K çekim imkanı sunacak. iPhone 7 serilerinde yer alan teknolojileri düşünecek olursak Apple’ın bunu sağlayacağına kesin gözüyle bakabiliriz. 4K 60 FPS desteğinin kamera konusunda ne kadar başarılı bir modelin bizleri beklediğini gösterdiğini de görebiliyoruz. Tabii ki yeni seri akıllı telefon modelleri içerisinde iPhone kameralarıyla liderliğe oynayacak.

iPhone 8 60 FPS 4K

Bunun dışında 1080p, yani Full HD çözünürlük desteğinde de 240 FPS desteğine çıkış sağlanmış olacak. 240 FPS Full HD profesyonel kameralarda görülen değerlerden birisi. Bu nedenle biraz daha beklentinin yüksek oluşmaya başladığını görüyoruz. En büyük değişim ise portre modunda olacak. Aydınlatmalı bir porte modu göreceğiz.

Fakat bu modun ne gibi bir fark oluşturacağı ve diğer teknolojilerin neler olacağı konusunda yine tanıtımı beklemek gerekiyor. Tanıtım öncesinde bu değerleri bilmek oldukça zor olacak. Kesin olan bir bilgi var ki Apple’ın kameraları daha başarılı ve daha gelişmiş bir sisteme sahip, iddialı serilerden biri olacak.

İLGİLİ HABER:  2021 iPad Pro Tanıtıldı; İşte Çok Konuşulacak Özellikler

İlginizi Çekebilir: Bu Kez A11 Fusion İşlemcileri Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?