Yeni iPhone Modellerinde Kablosuz Şarj Teknolojisi Olmayabilir

0
61
iPhone 8 bakır rengi

Apple, bu sene kullanıcılar için 3 yeni iPhone modeli hazırlıyor. Doğrudan Apple tarafından bu konuda bir doğrulma yok fakat şimdiye kadar gelen bilgiler v Apple’ın tedarikçileri bile bu beklentiyi doğrulamış durumda. Yeni gelecek olan modellerin ise iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 olacağı belirtiliyor. Yeni seri akıllı telefonlarda ise Apple’ın birçok açığını kapatarak eksik kalan teknolojileri tamamlama amacı olacak. Markanın eksik kalan teknolojilerinden biri olarak gösterilen kablosuz şarj teknolojisinin de yine bu yeniliklerden biri olması bekleniyor. Fakat son gelen haber yeni iPhone kablosuz şarj teknolojisinin bir süre daha bekleyeceğini gösteriyor.

iPhone Kablosuz Şarj Teknolojisi Ne Zaman Gelecek?

Tüm yeni modellerde cam yüzey kullanımı yapılacağı ve bu sayede de Apple’ın iPhone kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapacağı konuşulan detaylar arasındaydı. Cam yüzeyin sırf bunun için kullanılmasını bekliyorduk. Fakat daha önce yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren ve bu alanda takip edilen isimlerden biri olan John Gruber, iPhone kablosuz şarj beklentilerini boşa çıkarak bir adıma imza attı.

iPhone kablosuz şarj

İddialara göre iPhone kablosuz şarj teknolojisi yeni serilerde de zaman sorunu nedeniyle doğrudan kullanılamayacak. Bu teknolojinin yeni 3 modele de entegre edilemeyeceği belirtildi. Bunun yerine kablosuz şarj teknolojisinden de vazgeçmek istemeyen Apple’ın başka bir çözüm yoluna gideceği ve yeni seri iPhone telefonları için özel kablosuz şarj aksesuarlarının kullanılacağı iddia edildi.

Bu aksesuarlarında Apple’ın markası altında satılacağı ve tabi ki ayrı bir ürün olarak ele alınacağı da gelen bilgiler arasında. Yani sözün kısası tüm bu iddialar doğrulanacak olursa yeni iPhone modellerinde de doğrudan kablosuz şarj imkanını bulamayacağız. Bunun için yine ekstra stant ve Apple’ın sunduğu özel kılıfları kullanmanın gerekeceği belirtiliyor. Haliyle bir yandan Apple yeni kazanç elde ederken bir yandan da beklenen kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapmış olacak. Tabi bunu kullanıcıların nasıl karşılayacağı da merak konusu.

İLGİLİ HABER:  Fortnite App Store'dan Kaldırıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?