Yeni iPhone Modellerinde Full Active LCD Bulunacak! Full Active LCD Nasıl Bir Teknoloji?

0
78
Full Active LCD

Apple, iPhone X modeliyle beraber ilk defa ekran teknolojilerinde değişikliklere gitme kararı aldı. Apple’ın yeni akıllı telefonunda ilk defa OLED ekran kullanımı yapıldı. Apple’ın şimdiye kadarki hemen hemen her modelinde LCD ekran kullanmasına karşın, değişen teknolojilere ayak uydurmak adına yayınlanan OLED ekran teknolojisinin, iPhone X ile sınırlı kalabileceği ortaya çıktı. Aslında beklenti Apple’ın yeni modellerinde tamamen OLED kullanımı yapacağı yönündeydi. 2018 yılında gelecek iPhone modellerinde de OLED kullanımını bekliyorduk. Fakat son raporlar Full Active LCD adı verilen yeni bir teknolojiyi işaret ediyor. OLED yerine yeni ekranlar geliyor.

Full Active LCD Nasıl Bir Teknoloji?

Söz konusu ekran teknolojilerinin dayandığı nokta Japan Display. Full Active LCD olarak değerlendirdiğimiz teknoloji Japan Display teknolojisinin tam da kendisi. Tam renkli LCD teknolojisi olarak değerlendirebileceğimiz yeni teknoloji, OLED ile LCD arasındaki farkları gideriyor. Yeni akıllı telefonların LCD panel teknolojileriyle yetersiz kalacağı düşünülüyor.

Full Active LCD

Bu nedenle Full Active LCD teknolojisine geçiş yapılacağı ve OLED kadar masraflı olmayan bir ekranla ihtiyacın karşılanacağı belirtiliyor. Yeni ekran teknolojilerinin ilginç bir ayrıntısı daha var. Bu ayrıntıya göre yeni ekranların sadece 0.5 mm çerçeve gibi bir kalınlığa kadar indirgene bildiği görülüyor. Yani mevcut ekranlardan çok daha ince bir ekran, haliyle çok daha ince bir akıllı telefon sunulmasının mümkün olacağı belirtiliyor.

Full Active LCD

Tamamen çerçevesiz akıllı telefon modelinin geleceğini görebileceğimiz ekran teknolojisinin, tüm iPhone modellerinde yer alıp almayacağını kesin olmayan ekran teknolojisinin, esnek ekranlara da uyum sağlayabileceği belirtiliyor. Toparlayacak olursak, yeni iPhone akıllı telefonlarında bir yandan çok daha ince bir ekran, bir yandan da esnek bir ekran kullanımını görebileceğiz. Yeni ekranlar konusunda raporlar gelmeye devam ettikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone X ile iPhone 8 Serileri Yavaşlatılacak Mı?

İlginizi Çekebilir: Apple’dan Face ID Açıklaması Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?